امروز: 1399/07/09 | Wednesday 30th of September 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان خبر داد :

کاهش پذیرش های غیر ضروری بیماران بستری با اجرای پروتکل ارزیابی تناسب پذیرش

 مدیر کل بیمه سلامت استان با اشاره به اجرای پایلوت پروتکل ارزیابی تناسب پذیرش و اقامت بیماران بستری طی سالهای 97 و 98 گفت: این پروتکل برای بررسی موارد غیر ضروری و تقاضاهای القایی در سطح بستری مورد استفاده قرار می گیرد و به تخصیص بهینه منابع  کمک می کند تا خدمات بستری در موارد ضروری و مورد نیاز ارائه شود . 

دکتر سعید فرجی در گفت‌وگو با آی‌هینا بیان کرد: ما قصد داریم که با اجرای این طرح به پزشکان اطلاع رسانی کنیم تا نسبت به عملکرد خود آگاه شوند برحسب ضرورت و تشخیص خودشان بیماران را بستری کنند  تا در نهایت با ایجاد تناسب در میزان بستری‌ها، تخت های بیمارستانی و خدمات مرتبط با آن در اختیار بیماران قرار گیرد.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با تاکید بر اینکه مراجعات غیر‌ضروری به پزشکان و درخواست تصویربرداری‌های غیر‌ضروری مانند ام آر آی و غیره، هزینه های سازمانهای بیمه‌گر را افزایش می‌دهد، گفت: به منظور کاهش این هزینه‌ها برای خدمات درمانی سقف مشخصی را تعیین کرده‌ایم و در صورت درخواست بیش از حد مجاز نیز خود سامانه نمی پذیرد .
وی با اشاره به مدیریت هزینه های بیمه سلامت، افزود: پس از اجرای طرح تحول سلامت در سال 1393 هزینه های سازمان‌های بیمه گر از جمله سازمان بیمه سلامت با شیب زیادی رو به افزایش بود تا جایی که هزینه های اداره کل بیمه سلامت استان در سال 1396 به 4 برابر هزینه های سال 1392 رسید . به همین دلیل ضرورت داشت که اصلاحیه ای در هزینه ها صورت گیرد . با مدیریت هزینه های سلامت در سطح کشور و استان در سال ۹۷ برای نخستین بار ۸.۵ درصد هزینه های بیمه سلامت نسبت به سال قبل از آن کاهش یافت که اقدامی بی نظیر و قابل تقدیر است .
فرجی خاطرنشان کرد: هدف این است با ارائه خدمات جامع و کامل به بیمه‌شده بتوانیم منابع هزینه شده را نیز در راستای خدمت‌رسانی بهتر به کار گیریم.

برچسب ها: منتخب استانها