امروز: 1399/07/09 | Wednesday 30th of September 2020
معاون سازمان نظام پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد:

پرداختی‌های بیمه سلامت به روز شده است

معاون سازمان نظام پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پرداخت‌های سازمان بیمه سلامت به موسسات در سال جاری از وضعیت بهتری برخوردار بوده، به طوری که می‌توان گفت تا حدود زیادی این پرداخت‌ها به روز شده است.

رقیه پناهی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در کهگیلویه و بویراحمد افزود: سازمان بیمه سلامت تسهیلات بیمه‌ای متنوعی برای رعایت حال بیمه شدگان خود در نظر گرفته، که از جمله افزایش سقف تایید دارو و خدمات و تایید اینترنتی دارو است. با توجه به شیوع ویروس کرونا و ریسک بالای ابتلا به بیماری کووید ۱۹ چنین اقداماتی باعث کاهش تردد و مراجعه بیمه شدگان شده و تا حد زیادی به فرهنگ سازی کمک می‌کند.

 وی بیان کرد: با توجه به شرایط حاکم به جامعه و شیوع بیش از پیش ویروس کرونا و همچنین مهار جوانب مختلف، خطرات و زیان‌های این بیماری برای جامعه از جمله اقدامات پیشگیرانه سازمان نظام پزشکی استان می‌توان به صدور بیانیه از طرف سازمان نظام پزشکی در جهت رعایت اصول بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی توسط مردم، شرکت فعال در جلسه‌های متعدد ستاد مبارزه با کرونا در استانداری و دانشگاه علوم پزشکی استان و برگزاری جلسه‌های متعدد با معاونت‌های درمان و بهداشت این استان به همراه اعضای هیات مدیره در مورد چگونگی ساماندهی و تهیه اقلام حفاظت شخصی جهت کلیه اعضا در محل نظام پزشکی اشاره کرد.

 معاون سازمان نظام پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جهت ایجاد هم افزایی و هماهنگی بیشتر، برگزاری جلسه‌های مشترک در بازه‌های زمانی معین و بررسی مشکلات موجود بین موسسه‌ها و بیمه سلامت مهم است. برگزاری چنین نشست‌هایی به استقرار سیاست‌های متنوع بیمه‌ای و ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان و دستیابی به اهداف عالی سازمان بیمه سلامت ایران کمک فراوانی می‌کند.

 وی اظهار کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتدا رابطه بین سازمان نظام پزشکی و اداره کل بیمه سلامت این استان همواره در راستای تامین و صیانت از سلامت و حقوق شهروندی مردم بوده و این همکاری دو طرفه در تامین رضایت از اقدامات این دو سازمان اثر بخش بوده است.

برچسب ها: منتخب استانها