امروز: 1399/07/09 | Wednesday 30th of September 2020
مسئول روابط عمومی بیمه سلامت استان گیلان خبر داد:

اجرای نسخه نویسی الکترونیک در 819 مطب طرف قرارداد

مسئول روابط عمومی بیمه سلامت استان گیلان گفت: هم اکنون 819  مطب معادل 90  درصد از مطب های طرف قرارداد بیمه سلامت استان در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک فعال شده اند.

اسدی در گفت‌وگو با آی‌هینا افزود: در نسخه نویسی الکترونیک بیمار با مراجعه به پزشک نیازی به دفترچه ندارد و فقط با ارائه کد ملی خود هویت بیمار و پوشش بیمه‌ ای او تایید، همپوشانی بیمه‌ای بیمار کنترل و با تایید این موارد شناسه رهگیری تولید و جایگزین دفترچه می‌شود.

مسئول روابط عمومی بیمه سلامت استان گیلان ادامه داد: هم اکنون حدود  98  درصد از 341  داروخانه طرف قرارداد با بیمه سلامت استان گیلان ، 100درصد  مراکز رادیولوژی و 99 درصد آزمایشگاه‌های این استان وارد طرح نسخه نویسی ونسخه پیچی الکترونیکی شده اند.

وی با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی از سال گذشته و شتاب آن در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای اجرای نسخه نویسی الکترونیکی در استان تاکنون افزون بر256 هزار نسخه الکترونیکی صادر شده که از این میزان بیش از61 هزار مورد آن مربوط به مرداد ماه  است.

اسدی با بیان اینکه طرح کشوری نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک باید در تمامی مطب ها و مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت گیلان اجرایی شود، گفت: این طرح الکترونیکی نقش مهمی در کمک به ارایه خدمات بهتر و سهل تر به بیمه شدگان دارد ضمن اینکه پرداختی ها به مجموعه ها و پزشکان طرف قرارداد به موقع، منظم تر و سریع تر انجام می‌شود.

مسئول روابط عمومی بیمه سلامت استان گیلان با اشاره به حذف کاغذ و دفترچه به عنوان یکی از فواید نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک خاطر نشان کرد: با این اقدام بیمه شده دیگر دغدغه ای با عنوان حفظ و نگهداری، تمدید یا تعویض دفترچه بیمه نخواهد داشت.

برچسب ها: منتخب استانها