امروز: 1399/07/09 | Wednesday 30th of September 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان شمالی خبر داد:

اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک در 11 هزار مطب

مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان شمالی با بیان اینکه 11 هزار مطب در حال حاضر طرح نسخه‌نویسی الکترونیک را اجرا می‌کنند، گفت: این اقدام در ترکیه و فنلاند 15 سال طول کشید ولی ما با تمام توان خود سعی داریم که هر چه سریع‌تر آن را به نتیجه برسانیم.

دكتر محسن رعنایی در گفت‌وگو با آی‌هینا با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت ایران در سال 96 از سوی وزارت ارتباطات نمره 5 را در زمینه سازمان الکترونیک کسب کرده بود، افزود: با اقدامات جدی انجام شده در سال 97، نمره سازمان به 70 ارتقاء پیدا کرد که موفقیت بزرگی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: راه‌اندازی پایگاه اطلاعات بیمه‌شدگان کشور از سال 83 بر زمین مانده بود که با وجود تمام مشکلات این موضوع محقق شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان شمالی افزود: باید توجه داشت که در شرایط سخت اقتصادی نمی‌توان هر عمل جراحی را انجام داد. در صورتی که این اقدامات سریع‌تر و در دوران طرح تحول سلامت انجام می‌شد، گام‌های بزرگ‌تری برداشته می‌شد.

وی گفت: مسلما تغییر رفتار مقاومت‌هایی به همراه خواهد داشت که در این زمینه باید با شرکای کاری صحبت و مشورت کنیم تا در نهایت روش مناسبی انتخاب شود.

رعنایی بیان کرد: سامانه تبادل الکترونیک اسناد بستری در بیمارستان‌های دولتی به طور کامل اجرا شده و در بیمارستان‌های خصوصی به صورت پایلوت در حال انجام است به نحوی که در تولید زیرساخت‌ها اقدامات بزرگی انجام شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان شمالی ادامه داد: باید به سمت اپراتوری پیش رویم تا کار با سرعت پیش رود و ظرفیت‌های جدید ایجاد شود.

برچسب ها: منتخب استانها