امروز: 1399/08/03 | Saturday 24th of October 2020
مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند مطرح کرد:

کاهش خدمات القایی و قانونمندی ویزیت‌ها با اجرای نسخه نویسی الکترونیک

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک می‌تواند منجر به کاهش خدمات القایی و قانونمندی ویزیت‌ها شود.

سیامک دانشور در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در همدان درباره اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک افزود: طرح نسخه نویسی الکترونیک می‌تواند دسترسی پزشک و بیمار را به خدمات راحت‌‌تر کند. این طرح از کاغذ بازی و رفت و آمدهای صدور دفترچه کم کرده و باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه نیز می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند ادامه داد: بسیاری از مراجعه‌ها به مراکز درمانی غیرضروری و تجویزها غیرمنطقی است که امکان دارد با اجرای طرح نسخه الکترونیکی اصلاح شود. کاهش خدمات القایی نیز از دیگر مزیت‌های این طرح خواهد بود.

دانشور گفت: در اجرای طرح نسخه الکترونیک، مراکز درمانی بخش خصوصی  بیشتر درگیر می‌شوند. از طرفی این طرح می‌تواند از سوء استفاده‌های احتمالی در زمینه استفاده از دفترچه‌های بیمه سلامت جلوگیری کند.

وی افزود: البته فراهم شدن بسترهای لازم در اجرای طرح نسخه الکترونیک مثل سیستم‌های الکترونیک، اینترنت، این‌که کدام بیمار به کدام داروخانه برود، دارو در کدام داروخانه وجود دارد نیز مهم است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: همچنین اجرای طرح نسخه الکترونیک نیازمند فرهنگ‌سازی و بسترسازی لازم است که با توجه به این موضوع یکی از بهترین طرح‌های بیمه سلامت خواهد شد که باعث جلوگیری از سرگردانی بیمار و مدیریت هزینه‌های اضافی می‌شود.

برچسب ها: منتخب استانها