امروز: 1399/08/03 | Saturday 24th of October 2020
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی:

اعلام نتیجه ارزیابی وسع برای بیماران کرونایی ۲۴ ساعته است

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: اعلام نتیجه ارزیابی وسع برای افراد حدود یک ماه زمان می‌برد، اما این زمان برای بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها۲۴ ساعت است و تاکنون اعتراضی در رابطه با عدم صدور دفترچه برای بیماران کرونایی دریافت نکرده‌ایم.

وحید مجیدی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در آذربایجان شرقی افزود: براساس قانون برنامه ششم، تنها افراد دهک‌های پایین درآمدی، دفترچه رایگان بیمه سلامت دریافت می‌کنند. بنابراین اعضای دو صندوق روستاییان و بیمه همگانی برای ارزیابی وضعیت و توانمندی مالی خود، باید در ارزیابی وسع شرکت کنند که توسط وزارت رفاه انجام می‌شود.

 وی ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر در استان درخواست ارزیابی وسع کرده‌اند که از این تعداد، دهک‌های۲۳۰ هزار نفر مشخص شده که ۶۳ درصد جزو دهک‌های کم درآمد تشخیص داده شده‌اند.

 مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی اظهار کرد: تقریبا تمام داروهای مورد تایید ستاد ملی کرونا در تعهد بیمه سلامت قرار دارند. به تازگی نیز تعدادی از داروها با تایید کمیته داروی ستاد ملی کرونا بر تعهدات دارویی بیمه سلامت افزوده شده‌اند.

 وی بیان کرد:۹۰ درصد هزینه‌های بستری دارندگان دفترچه سازمان بیمه سلامت تقبل می‌شود. کسانی که دفترچه رایگان دریافت کرده‌اند بعد از دو سال و افرادی که با پرداخت هزینه، صاحب دفترچه شده‌اند، بعد از یک سال برای دریافت دفترچه و تمدید اعتبار باید مجدد درخواست ارزیابی وسع کنند.

 مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی درباره اجرای دولت الکترونیک در سازمان بیمه سلامت گفت: هم اکنون تمام ۳۱ بیمارستان دولتی استان آذربایجان شرقی و چهار بیمارستان خصوصی شمس، ولیعصر، نورنجات و فجر، اسناد بستری خود را به صورت الکترونیکی ارسال می‌کنند و در تلاش هستیم با رفع مشکلات فنی،۹ بیمارستان خصوصی باقی‌مانده نیز به زودی به این طرح بپیوندند.

 وی درباره طرح نسخه نویسی الکترونیکی نیز اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵۴۴ موسسه نسخ و اسناد خود را به صورت الکترونیکی ارسال می‌کنند؛ به طوری که از ابتدای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک تاکنون حدود ۶۰۵ هزار سند الکترونیکی و سرپایی دریافت کرده‌ایم که ۱۴۲ هزار و ۶۲۴ نسخه آن مربوط به شهریورماه جاری است.

 مجیدی گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار برگ کاغذ و۳ میلیون و۶۰۰ هزار برگ سه برگی دفترچه بیمه صرفه‌جویی شده است.

برچسب ها: منتخب استانها