امروز: 1399/08/03 | Saturday 24th of October 2020
مسئول روابط عمومی بیمه سلامت گیلان خبرداد:

ماهانه یک میلیون و 400 هزار تومان به ازای هر بیمار خاص پرداخت می شود

مسئول روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت گیلان با اشاره به اینکه ماهانه یک میلیون و 400 هزار تومان به ازای هر بیمار خاص پرداخت می شود، گفت: دو هزار و 743 بیمار خاص شامل هموفیلی، تالاسمی، دیالیزو پیوند کلیه، ام اس به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت استان گیلان هستند.

محمد اسدی در گفت‌وگو با آی‌هینا بیان کرد: تا پایان تیر ماه سال جاری بیش از 15 میلیارد تومان برای بیماران خاص استان هزینه شده است.

 مسئول روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت گیلان درادامه با اشاره به فعالیت سامانه ۱۶۶۶ بیمه سلامت گفت: این سامانه به منظور ارتباط مستمر و بی واسطه بین مردم و مسئولان بیمه سلامت است و مردم می توانند، سئوالات، درخواست‌ها، پیشنهادات و انتقادات شان را از طریق سامانه ۱۶۶۶ ارائه دهند.

 بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و ۲0۱ هزار و 376 بیمه شده در استان گیلان در قالب پنج صندوق شامل کارکنان دولت، ایرانیان، سلامت همگانی، بیمه روستایی و سایر اقشار تحت پوشش بیمه سلامت هستند که اداره کل بیمه سلامت دراین راستا با یک هزار و 641موسسه شامل پزشک عمومی، دندانپزشک، متخصص و فوق تخصص، داروخانه ، آزمایشگاه، رادیولوژی، فیزیوتراپی و غیره طرف قرارداد است.

برچسب ها: منتخب استانها