امروز: 1399/08/03 | Saturday 24th of October 2020
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی:

تولید حدود 97 هزار نسخه الکترونیکی در شش ماهه ابتدای سال جاری

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: در سال 98 حدود 15 هزار نسخه الکترونیکی و در شش ماهه ابتدای امسال نیز حدود 97 هزار نسخه الکترونیکی در سطح استان تولید شده است.

دکتر علی اربابی در گفت‌وگو با آی‌هینا بیان کرد: موضوع نسخه نویسی الکترونیکی یک موضوع سازمانی و دستوری نیست، بلکه دستگاه‌های متعددی براساس قانون مکلف به اجرای آن هستند که یکی از این دستگاه ها سازمان بیمه سلامت است.


مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی افزود: از آنجایی که حدود 62 درصد از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و از طرفی با توجه به شرایط کنونی جامعه و شیوع بیماری کرونا، یکی از راهکارهایی که به جلوگیری از شیوع این بیماری کمک می کند، غیرحضوری و الکترونیکی کردن خدمات است که سازمان بیمه سلامت اقدامات خوبی را در این راستا انجام داده است. 

وی به اجرای طرح‌های الکترونیکی در سازمان بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: نسخه نویسی الکترونیکی، تبادل و رسیدگی الکترونیکی اسناد بیمارستانی، استحقاق سنجی و نظام ارجاع الکترونیک از مهمترین طرح های الکترونیکی است که در راستای تسهیل دسترسی بیمه شدگان به خدمات مورد نیاز و تسریع در ارائه خدمات به آنان اجرا شده است.

مدیرکل بیمه سلامت با بیان اینکه حذف اسناد کاغذی به حفاظت از محیط زیست کمک می کند و یکی از مزایای نسخه نویسی الکترونیکی است، افزود: تشکیل پرونده الکترونیک سلامت، تسریع و تسهیل در فرآیند پذیرش و ارائه خدمات به بیمه شدگان، شفافیت عملکرد در قبال موسسات طرف قرارداد، استعلام وضعیت بیمه ای بیمار، افزایش سطح رضایتمندی بیمه شدگان و کنترل منابع از دیگر مزایای نسخه نویسی الکترونیکی است.   

اربابی با بیان اینکه خوشبختانه امروز ما می توانیم بگوییم بیش از 90 درصد پزشکان و موسسات درمانی طرف قرارداد در سطح استان در حال اجرای این طرح هستند، گفت: در سال 98 حدود 15 هزار نسخه الکترونیکی و در شش ماهه ابتدای امسال نیز حدود 97 هزار نسخه الکترونیکی در سطح استان تولید شده است و امیدواریم تا پایان سال استقرار نسخه نویسی الکترونیکی به صورت کامل انجام گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به مطالبات موسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد گفت: یکی دیگر از مزایای نسخه نویسی الکترونیکی تسهیل و تسریع در پرداخت مطالبات موسسات درمانی طرف قرارداد است که با اجرای کامل این طرح، پرداخت ها با برنامه ریزی بهتر انجام خواهد گرفت.

وی در ادامه به نظام ارجاع الکترونیک اشاره کرد و گفت: درحال حاضر نظام ارجاع الکترونیک برای بیمه شدگان روستایی و عشایر و همچنین شهرهای زیر 20 هزار نفر اجرا شده که در این راستا سازمان بیمه سلامت بعنوان همکار در کنار دانشگاه علوم پزشکی برای تحقق و اجرای بهتر این طرح، انجام وظیفه می کند.

علی اربابی بیان کرد: در زمان نیاز بیمه شدگان روستایی به سطوح تخصصی درمانی بالاتر، ارجاع آنان توسط مراکز  و یا خانه بهداشت به صورت الکترونیکی انجام می شود.

برچسب ها: منتخب استانها