امروز: 1399/08/03 | Saturday 24th of October 2020
مدیر کل بیمه سلامت استان ایلام:

روزانه 255 میلیون تومان در حوزه بیمه سلامت استان ایلام هزینه می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام با اشاره به اینکه روزانه 255 میلیون تومان در حوزه بیمه سلامت هزینه می‌شود، گفت: در سال 98 رقمی بالغ بر93 ميليارد تومان برای بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت ایلام هزینه وبه مراکز بهداشتی درمانی طرف قرارداد پرداخت شده است.

دکتر نورالدین رحیمی  در گفت‌وگو با آی‌هینا افزود: این اداره کل با تعداد 282 مرکز بهداشتی درمانی شامل بیمارستانها، درمانگاه، مطب پزشکان، ودندانپزشکان، داروخانه‌ها، ومراکز پاراکلینیک طرف قرارداد است که به بیمه شدگان بیمه سلامت ارائه خدمت می‌دهند.
 
مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام  با اشاره به خدمات واگذار شده به بخش خصوصی افزود : این اداره کل  در راستای تسهیل در ارائه خدمات به بیمه شدگان با 21 دفتر پیشخوان در سطح استان قرارداد همکاری منعقد کرده که سالیانه 220 هزار  خدمات به بیمه شدگان تحت پوشش ارائه می دهند.

وی در خصوص اجرای طرح بیمه سلامت همگانی گفت: از ابتدای شروع طرح تا کنون بیش از 43 هزار نفر در این طرح ثبت نام ودر ارزیابی وسع شرکت کرده‌‌اند که از این تعداد 15هزار نفر بصورت رایگان دفترچه سلامت دریافت واز خدمات آن بهره‌مند شده‌اند.

مدیر کل بیمه سلامت استان ایلام در بخشی دیگر از سخنانش نسخه نویسی الکترونیک را از مهمترین الزامات حوزه درمان دانست وبیان کرد:  100درصد مراکز بخش خصوصی در استان ایلام بصورت الکترونیک به ارائه خدمات مشغول وبه این سیستم متصل شده‌اند.
 
رحیمی مهمترین مزایای این طرح را سابقه مصرف دارویی بيماران، حذف خطاهای نسخه نویسی، افزایش سرعت و دقت درتولید نسخ، مشاهده اطلاعات هویتی واقلام تجویز شده صرفا با کد ملی، کنترل رفتار بیمه شدگان، حذف دفاتر کاغذی، وشفافیت عملکرد دانست وبر اجرای صحیح این طرح در استان تاکید کرد.

برچسب ها: منتخب استانها