امروز: 1399/08/03 | Saturday 24th of October 2020
رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان چگنی استان لرستان:

حدود ۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر از جمعیت این شهرستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

 رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان چگنی استان لرستان با اشاره به اینکه  ۹۸ درصد از جمعیت شهرستان چگنی اعم از شهری و روستایی تحت پوشش بیمه سلامت هستند، بیان کرد: حدود ۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر از جمعیت این شهرستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد حدود ۳۹ هزار نفر از آنها بیمه روستایی و مابقی که حدود ۴ درصد است بیمه شده صندوق کارکنان دولت، ایرانیان و سایر اقشار هستند.

اشرف اسدی در گفت‌وگو با آی‌هینا گفت: در این شهرستان شش مرکز جامعه سلامت روستایی وجود دارد که خدمات سطح اول روستایی را ارائه می دهند و دو دفتر پیشخوان و دو داروخانه طرف قرارداد بیمه سلامت در شهرستان چگنی و بخش ویسیان وجود دارد.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان چگنی استان لرستان افزود: در راستای ارائه خدمات در شهرستان چگنی،بیمارستان امام خمینی(ره) خدمات سطح ۲ و بخش خدمات عمومی را به مردم ارائه می دهد.

وی با اشاره به خانه دار شدن اداره بیمه سلامت شهرستان چگنی، یادآور شد: خوشبختانه با تلاش های دکتر فتحی بیرانوند مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان و با هماهنگی شهرداری چگنی، زمینی با مساحت ۲۳۰ متر خریداری شد که توانسته‌ایم تامین اعتبار آن انجام شود و به زودی کار ساخت این اداره صورت خواهد گرفت.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان چگنی استان لرستان افزود: از همه مسئولین به ویژه مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان و فرماندار شهرستان چگنی که در ارائه خدمات رسانی همیشه کمک حال ما بوده‌اند تقدیر و تشکر می کنیم، امیدواریم که بتوانیم خدمات سلامت بیشتری را در این شهرستان گسترش دهیم.

 اسدی با اشاره به مشکلات در شهرستان چگنی خاطر نشان کرد: در تنها بیمارستان این شهرستان بخش بستری باید فعال تر و متخصصین بیشتری جذب شود، چون ما با کمبود مطب خصوصی و متخصص مواجه هستیم و خیلی از مردم برای خدمات سطح دوم و خدمات تخصصی  مجبور هستند به مرکز استان سفر کنند که علاوه بر خطرات جانی یکی از مشکلات مهم در این شهرستان است.

برچسب ها: منتخب استانها