امروز: 1399/08/03 | Saturday 24th of October 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان:

گلوگاه‌های فساد در بین مراکز درمانی و بیمه‌ای شناسایی و مسدود شده‌اند

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در راستای جلوگیری از فساد اداری، حدود ۱۰۰ جلسه برای شناسائی و مسدود کردن گلوگاه های فساد در بین مراکز درمانی و بیمه داشته ایم.

محمد جعفری در گفت و گو با آي هينا بيان کرد: دولت برای اصلاح نظام اداری در کشور برنامه های تحولی دارد که از جمله می توان به اصلاح ساختارهای سازمانی، دولت الکترونیک و بهره وری اشاره کرد.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان افزود: بیمه سلامت با کوچک سازی ساختار و چابک سازی ساختار نیروی انسانی توانسته با حداقل نیرو حداکثر خدمات را به جامعه ارائه کند با این شاخص که به ازای هر ۱۱ هزار نفر بیمه شده یک نیروی انسانی در کل استان کرمان مشغول به کار است.

جعفری بيان كرد: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، الکترونیکی کردن پرونده سلامت و ... سیر کوچک سازی ساختار اداری در بیمه سلامت در حال تداوم است.

وی با بیان اینکه ای کاش معنا و مفهوم دولت الکترونیک در بدنه دستگاه های اجرائی برای مراجعین ملموس تر می شد، گفت: ۲۵ اقدام در راستای دولت الکترونیک در بیمه سلامت استان کرمان صورت گرفته  است، به عنوان مثال کار تائید دارو در همان نسخه نویسی الکترونیک صورت می گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان بیان کرد: یکپارچه سازی فرآیند خدمات به مردم در قالب دولت الکترونیک منجر به خدمات غیرحضوری شده است.

جعفری تصریح کرد: در راستای جلوگیری از فساد اداری، حدود ۱۰۰ جلسه برای شناسائی و مسدود کردن گلوگاه های فساد در بین مراکز درمانی و بیمه داشته ایم.

وی افزود: طبق قانون باید بانک های بیمه ای تجمیع می شد تا از همپوشانی بیمه ای جلوگیری شود و این کار صورت گرفت.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه وصول درآمدهای بیمه سلامت اینترنتی شده، اظهار کرد: استحقاق سنجی هنگام دریافت خدمات درمانی است و درحال حاضر دولت همچنان یک دوره شش ماهه مهلت استفاده از بیمه رایگان داده است.

جعفری در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر پرداخت مطالبات مراکزدرمانی از سوی بیمه سلامت به روز است و الکترونیکی کردن فعالیت ها در زمینه صدور دفترچه بیمه و رسیدگی به اسناد و پرداخت ها، موجب صرفه جويي ۳۰ درصدی در هزینه ها شده است.

برچسب ها: منتخب استانها