امروز: 1399/09/11 | Tuesday 1st of December 2020
مديركل بيمه سلامت استان سيستان و بلوچستان مطرح كرد:

پوشش هزينه بيماران مبتلا به كرونا توسط بيمه سلامت

مديركل بيمه سلامت استان سيستان و بلوچستان گفت: هزینه هر بیمار مبتلا به ویروس کرونا چهل و یک میلیون ریال است كه توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.  

دکتر عباسی در گفت و گو با آي هينا بيان كرد: در راستای ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان بطور متوسط هزینه هر بیمار مبتلا به ویروس کرونا ۴۱ میلیون ریال است که توسط بیمه سلامت استان پرداخت می شود به طوري كه۹۰ درصد هزینه های بستری و ۷۰ درصد هزینه های سرپایی بیماران بستری را بیمه سلامت پرداخت می كند.

مديركل بيمه سلامت استان سيستان و بلوچستان  گفت: اجرای برنامه های چهارگانه هوشمند سازی الکترونیک از جمله نسخه نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی می تواند امر ارائه خدمات به بیمه شدگان را  تسهیل و باعث کاهش هزینه های درمانی شود و گام مهمی در جهت اقتصاد مقاومتی است که نیازمند حرکت جهادگونه است.

وی بيان کرد: به منظور رفاه حال بیمه شدگان بیش از ۸۲۶ موسسه تشخیصی درمانی اعم از پزشکان، داروخانه ها، رادیولوژی، سونوگرافی و بیمارستانها طرف قرارداد با بیمه سلامت استان هستند و تمامی خدمات درمانی را به بیمه شدگان ارائه می دهند.

دکتر عباسی افزود: بیش از یک میلیون و  ۸۸۰ هزار نفر در استان تحت پوشش بيمه سلامت هستند. علاوه برآن  بیمه سلامت هزینه های بستری بیماران مجهول الهویه ، زندانیان و ترک اعتیاد  را نیز پرداخت می كند.

مدیر کل بیمه سلامت استان سيستان و بلوچستان گفت: در بیش از ۷۷ درصد مطب پزشکان نسخه نویسی الکترونیک و در ۱۰۰ درصد  مراکز پاراکلینیک و داروخانه های استان نسخه پیچی الکترونیک انجام  می شود که علاوه بر روند تسهیل در ارائه خدمات به بیمه شدگان موجب کاهش هزینه های درمانی و ارتقا کیفیت خدمات به بیمه شدگان نیز می شود.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ درصد از بیمارستانهای دانشگاهی به سامانه الکترونیک و رسیدگی اسناد بستری ، بستری موقت و استحقاق سنجی متصل هستند كه در حال راه اندازي این سامانه در بیمارستانهای غیراز دانشگاهی نيز هستيم.

برچسب ها: منتخب استانها