امروز: 1399/09/11 | Tuesday 1st of December 2020
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

میزان مراجعه ایرانیان برای دریافت خدمات سرپایی

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین آمارها، هر ایرانی به طور متوسط در سال، ۴.۶۸ بار برای دریافت خدمات سرپایی به پزشک مراجعه می‌کند که از این میزان، ۲.۲۵ بار مراجعه به پزشک عمومی و خانواده و ۱.۸۶ بار به پزشک متخصص است.

رضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در سیستان و بلوچستان افزود: همچنین طبق این آمار هر ایرانی ۰.۲۲ بار در سال مراجعه به دندان پزشکی دارد، یعنی به ازای هر ۱۰۰ ایرانی فقط ۲۲ بار مراجعه به دندان پزشکی وجود دارد.

وی ادامه داد: از کل مراجعات سرپایی هر ایرانی در سال به طور متوسط ۹ بار به سیستم بهداشتی و درمانی بوده که ۴.۸۳ درصد مربوط به بخش خصوصی و بقیه هم مربوط به بخش‌های دولتی و غیردولتی است.

عباسی گفت: از این میزان مراجعه ۹.۱۶ بار مربوط به مردم ساکن در شهرها و ۸.۳۵ بار مراجعه مربوط به مردم روستایی بوده که مراجعه زنان ۱۰.۷۶ درصد و مردان ۷.۱۶ بار بوده و افراد بالای ۶۵ سال نیز ۱۷.۳ بار به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه داشته‌اند.

وی افزود: در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۸۸۰ هزار نفر در استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش ۵ صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار، روستاییان، بیمه سلامت و بیمه ایرانیان هستند و از خدمات نظام بیمه سلامت در مراکز درمانی بهره مند می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بیمه سلامت هزینه‌های بستری بیماران مجهول الهویه، زندانیان و ترک اعتیاد را نیز پرداخت می‌کند. همچنین بیش از صد درصد از بیمارستان‌های دانشگاهی به سامانه الکترونیک تبادل و رسیدگی اسناد بستری و بستری موقت و استحقاق سنجی متصل هستند و در حال اجرای این سامانه در بیمارستان‌های غیر از دانشگاهی نیز هستیم.

برچسب ها: منتخب استانها