امروز: 1399/09/11 | Tuesday 1st of December 2020
مدیر کل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی خبرداد:

پرداخت بیش از 25 میلیارد ریال هزینه دارو برای بیمه شدگان

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی، از پرداخت بیش از بیست و پنج میلیارد ریال در بخش دارو برای بیمه شدگان پرهزینه این استان خبر داد.

وحید مجیدی در گفت و گو با خبرنگار آی هینا گفت: در شش ماهه سال جاری بیش از بیست و پنج میلیارد ریال برای پنجاه بیمه شده هزینه شده است.
مدیر کل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی تصریح کرد:این پنجاه بیمه شده به طور متوسط در هر ماه پانصد میلیون ریال فقط در بخش دارو از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند.
 مجیدی گفت :قطعا این تعداد بیمه شده از خدمات تشخیصی و آزمایشگاهی و گاهی خدمات بستری نیز استفاده کردند که با این حساب این رقم چندین برابر هزینه های دارویی خواهد شد.
وی افزود: این بیمه شدگان جدا از بیماران خاص و صعب‌العلاج استان هستند.
مدیر کل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: در استان بیماران صعب العلاجی داریم که برای هر نسخه دارویی آنها ماهانه بیش از یک میلیارد و 350 میلیون ریال برای داروهای این افراد پرداخت می شود یعنی صد درصد هزینه های دارویی این بیمه شدگان را پرداخت می‌ کنیم.
مجیدی همچنین با بیان اینکه تعداد بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت استان از ۲۳۵۰ نفر در سال ۱۳۹۰ به ۴۰۵۰ نفر در حال حاضر رسیده است گفت: در سال ۹۸ بیمه سلامت بالغ بر 640 میلیارد ریال برای بیماران خاص استان هزینه کرده که این مبلغ ۹ درصد هزینه‌های درمان بیمه سلامت استان را شامل می‌شود.

برچسب ها: منتخب استانها