امروز: 1399/09/11 | Tuesday 1st of December 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان :

مبتلایان به کرونا در کمتر از 24 ساعت بیمه می‌شوند

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از بیمه مبتلایان به کرونا در کمتر از 24 ساعت خبر داد و گفت: آزمون وسع بیماران مبتلا به کرونا کمتر از ۲۴ ساعت انجام می‌شود و اگر افرادی توانایی مالی نداشته باشند به سرعت می‌توانند از خدمات رایگان بیمه سلامت برخوردار شوند.

دکتر سعید فرجی در گفت‌وگو با آی‌هینا بیان کرد: متاسفانه بیماری کرونا شرایط خاصی را در جهان ایجاد کرده و به عنوان یک چالش برای مردم مطرح شده است که از زمان شیوع این بیماری به دنبال حمایت از مبتلایان این بیماری بوده‌ایم.
 مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از بیمه مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: سازمان بیمه سلامت افرادی را که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند به راحتی زیرپوشش بیمه‌ای قرار می‌دهد و اینکه فردی توان مالی نداشته باشد از طریق برگزاری آزمون وسع و قرار گرفتن در دهک‌های پایین جامعه رایگان حمایت می‌کند.
وی ادامه داد: آزمون وسع بیماران مبتلا به کرونا کمتر از ۲۴ ساعت انجام می‌شود و اگر افرادی توانایی مالی نداشته باشند به سرعت می‌توانند از خدمات رایگان بیمه سلامت برخوردار شوند و سایر بیماران نیز در صورت توانایی با پرداخت هزینه‌ای می‌توانند از خدمات بیمه‌ای در مدت زمان کوتاهی بهره‌مند شوند.
فرجی گفت: با توجه به شیوع کرونا در کشور و افزایش شمار مبتلایان به این بیماری، همه افراد در قبال این موضوع مسئول بوده و باید با رعایت نکات بهداشتی نسبت به مهار و کنترل بیماری تلاش کنیم.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اینکه بیمه سلامت جلوتر از سایر سازما‌نها و دستگاه های دولتی به منظور کاهش تجمع و تبادل اشیا بین بیمار، پزشک، داروخانه و دیگر مراکز که از عوامل ابتلا به کرونا به شمار می‌رود، ارائه خدمات الکترونیکی را از مدت ها پیش در دستور کار قرار داده است، گفت: می‌طلبد مراکز درمانی و داروخانه‌ها در اجرای نسخ الکترونیک و مهار کرونا همکاری بیشتری داشته باشند

برچسب ها: منتخب استانها