امروز: 1399/09/11 | Tuesday 1st of December 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین:

۹۰درصد هزینه درمان بیماران کرونایی را پرداخت می‌کنیم/ صدور دفترچه بیمه سلامت رایگان در قزوین

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: بیمه سلامت به بیماران کرونایی فاقد پوشش بیمه درمانی، دفترچه رایگان ارائه می‌دهد.

 

 قاسم بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا گفت: خوشبختانه از تیرماه امسال دراستان قزوین همراه با سایر استان‌های کشور، نسخه الکترونیک به منظور استفاده کمتر از برگه‌های دفترچه‌ بیمه نزد بیمه شدگان راه‌اندازی شد.

 وی افزود: اکنون در بیمارستان‌های دانشگاهی رسیدگی بیمه سلامت بابت نظارت بر پرونده‌ها ۱۰۰ درصد الکترونیک شده و در بیمارستان‌های خصوصی و تامین اجتماعی نیز تا پایان امسال تبادل الکترونیک اسناد را به ۱۰۰ درصد می‌رسانیم و بدین شکل به طور کلی پرونده کاغذی کنار گذاشته می‌شود.

 مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین تصریح کرد: با همکاری و تعامل پزشکان و داروخانه‌ها و سایر مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال بحث نسخه الکترونیک به ۱۰۰ درصد برسد تا بستری مناسب برای اجرای طرح پزشک خانواده فراهم شود.

 بهرامی بیان کرد: دارندگان بیمه سلامت رایگان اگر قصد بستری شدن در بیمارستان خصوصی را داشته باشند می‌توانند دفترچه ایرانیان گرفته تا چنانچه توان پرداخت حق بیمه را نداشتند با ارزیابی وسع و با تایید عدم توانایی پرداخت حق بیمه از وی فقط ۵۰ درصد هزینه دریافت شود.

 این مقام مسئول با بیان اینکه ۹۰ درصد هزینه درمان بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود گفت: بیمه سلامت به بیماران کرونایی فاقد بیمه، دفترچه رایگان می‌دهد این اشخاص چنانچه مدرکی از بیمارستان دال بر بستری بودن به دلیل کووید۱۹ ارائه دهند، یا از پزشک متخصصی که برای درمان بیماری کرونا نزد وی مراجعه کردند گواهی‌نامه داشته باشند، بیمه رایگان به فرد تعلق می‌گیرد.

 مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت، با به همراه داشتن اصل و کپی کارت شناسنامه و کارت ملی و عکس همه اعضای خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال نسبت به دریافت دفترچه بیمه سلامت رایگان اقدام کنند.

 وی تاکید کرد: این طرح تا پایان سال اجرایی می‌شود و فرصت خوبی برای کسانی است که از هیچ گونه پوشش بیمه‌ای برخوردار نیستند، باتوجه به اجرای این طرح پیش‌بینی می‌شود آمار بیمه شدگان سلامت تا پایان سال افزایش چشمگیری داشته باشد.

 این مقام مسئول اضافه کرد: بیمه سلامت استان قزوین با حدود ۶۰۰ موسسه از قبیل مطب پزشک خصوصی و دولتی، مراکز بهداشتی درمانی روستایی، داروخانه، آزمایشگاه، مراکز عکس‌برداری و ۱۶ بیمارستان استان قرارداد دارد.

 وی تصریح کرد:  ۹۰۰ بیمار خاص شامل بیماران تالاسمی، پیوند کلیه، ام اس، دیالیز و هموفیلی تحت پوشش بیمه سلامت استان قزوین هستند که دفترچه بیمه این افراد ۱۰۰ درصد رایگان بوده و هزینه بستری آنها در بیمارستان دولتی بابت بیماری خاصی که دارند کاملا رایگان است.

 وی گفت: مطالبات همه پزشکان و مراکزی که در نسخه الکترونیک با بیمه سلامت استان طرف قرارداد هستند تا مهر ماه تسویه شده است.

 بهرامی بیان کرد: سازمان بیمه سلامت ماه گذشته برای کاهش آمار مراجعان، اعتبار دفترچه بیمه شدگان را تا ۳۱ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ تمدید کرد و با توجه به راه اندازی طرح نسخه الکترونیک دیگر نیازی به ارائه دفترچه نیست.

برچسب ها: منتخب استانها