امروز: 1399/09/11 | Tuesday 1st of December 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل خبرداد:

هزينه ۱۸ میلیارد توماني براي بيماران مبتلا به كرونا در سال جاري

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: در سال‌جاری بیمه سلامت برای درمان بیماران کرونایی مبلغی در حدود ۱۸ میلیارد تومان هزینه کرده است.

وحید خلیل اللهی در گفت و گو با آي هينا با اشاره به اینکه هزینه ماهانه کرونا بر دوش بیمه سلامت در استان حدود ۳ میلیارد تومان است، افزود: در سال‌جاری بیمه سلامت برای درمان بیماران کرونایی مبلغی در حدود ۱۸ میلیارد تومان هزینه کرده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل با اشاره به اینکه اردبیل در رتبه سوم نسخه‌پیچی الکترونیکی در کشور قرار دارد، ادامه داد: بیش از ۹۷ درصد موسسات و پزشکان استان به سامانه مذکور متصل هستند و از لحاظ رتبه‌بندی در پیشرفت وضعیت نسخه‌پیچی در رتبه سوم کشوری قرار داریم.
وی با بیان اینکه تمامی پزشکان و موسسات مشارکت خود را آغاز کرده‌اند، گفت: البته این طرح را فعلا به‌صورت همه‌گیر الزامی نکردیم ولی با وجود ویروس کرونا حذف کاغذ می‌تواند در پیشگیری از شیوع کرونا موثر باشد.
خلیل اللهی با بیان این‌که دفترچه بیمه سلامت بدون آزمون وسع و رایگان صادر می‌شود، بيان کرد: براساس مصوبه ستاد کرونای کشور و جهت آسایش حال مردم، افرادی که فاقد بیمه درمانی هستند می‌توانند کاملا رایگان و بدون آزمون وسع از مزایای بیمه سلامت همگانی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه دریافت دفترچه بیمه سلامت کاملا رایگان بوده و یک فرصت استثنایی است، افزود: افرادی که قبلا در آزمون وسع شرکت کردند ولی به علت توان مالی دفترچه درمانی دریافت نکردند می‌توانند تا پایان سال به‌صورت رایگان جهت بیمه شدن خود اقدام کنند.
به گفته مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل، افراد باید قبل از مراجعه به پزشک و بستری، دفترچه خود را دریافت کنند چرا که پس از بستری امکان دریافت دفترچه و استفاده از مزایای آن مقدور نخواهد بود.
وی با اشاره به اینکه افراد تحت پوشش بیمه سلامت می‌توانند از خدمات مراکز تشخیصی، درمانی دولتی و دانشگاهی بهره ببرند، بیان کرد: در صورتی که کسی بخواهد از بخش خصوصی خدمات دریافت کند باید مبلغی بابت سرانه بیمه پرداخت کند.
خلیل اللهی ادامه داد: همشهریان می توانند جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و در کمتر از یک ربع نسبت به دریافت دفترچه درمان اقدام کنند.
به گفته وی، اعتبار دفترچه‌ها تا پایان سال تمدید شد و افراد می‌توانند در صورت باقی ماندن برگه دفترچه از همان برگه‌ها استفاده کنند.

برچسب ها: منتخب استانها