امروز: 1399/12/17 | Sunday 7th of March 2021
امام جمعه شهرستان فامنین استان همدان:

فعالیت های بیمه سلامت پویایی جامعه را افزایش داد/ همه نیازمندان باید از امکانات بیمه بهره مند شوند

امام جمعه شهرستان فامنین گفت: اجرای طرح اختصاص دفترچه بیمه رایگان اتفاق ارزنده ای در جامعه است که نشاط و پویایی را به همراه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا مصباح، در گفت و گو با خبرنگار آی هینا، با ابراز رضایتمندی از اجرای طرح دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت تا پایان سال در استان همدان گفت: لازمه جامعه سالم داشتن افراد سالم در جامعه است؛ افراد باید از لحاظ روحی و جسمی سالم باشند تا جامعه ای را سالم بدانیم.

امام جمعه شهرستان فامنین، با اشاره به اینکه بالاترین خدمت به خانواده و جامعه ، تامین و به نوعی بیمه کردن سلامت آنها است تاکید کرد: اجرای طرح اختصاص دفترچه بیمه رایگان اتفاق زیبایی در جامعه است که نشاط و پویایی را به همراه دارد.

وی تاکید کرد: باید به اینکه سلامت جامعه در گرو سلامت افراد است ایمان داشت و معتقد بود بالاترین خیری که انسانها می توانند داشته باشند این است که نگرانی و دغدغه سلامتی افراد را کاهش دهند.

امام جمعه شهرستان فامنین، در خصوص اینکه بیشترین بیمه‌شدگان شهرستان فامنین تحت پوشش بیمه سلامت هستند گفت: تاسیس سازمان بیمه سلامت اتفاق مبارکی است به شرط اینکه تمام خانواده‌ها بتوانند از امکانات آن بهره‌مند شوند .

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح نسخ الکترونیک و ضرورت پیوستن پزشکان و داروخانه ها به این طرح اظهار داشت: تنها ارائه کارت الکترونیکی کارایی ندارد و کشورهایی  که قبل از ایران این طرح را اجرایی کرده‌اند، نسخه‌های پزشک آنها نیز الکترونیکی شده است.

مصباح تاکید کرد: این امکان باعث می شود به عملکرد پزشک نیز نظارت شود که در حال حاضر در کشورهای غربی بیمار وقتی به پزشک مراجعه می‌کند، ابتدا شرح حال بیمار توسط پزشک ثبت و بعد در همان سیستم داروهای متناسب تجویز می‌شود که این اقدامات با یک کد یا گذر واژه انجام و بیمار دارو را در داروخانه نیز دریافت می کند.

برچسب ها: منتخب استانها