امروز: 1399/12/17 | Sunday 7th of March 2021
رییس بیمه سلامت شهرستان بوکان:

پرداخت به اندازه توان و برخورداری به اندازه نیاز سیاست بیمه سلامت است

رییس اداره بیمه سلامت شهرستان بوکان گفت:بیمه سلامت تلاش دارد  با سیاست پرداخت به اندازه توان و برخورداری به اندازه نیاز ،خدمات و داروهای جدید را با قیمت کمتر در سبد حمایتی و تحت پوشش این سازمان قرار دهد.

رشیدی در گفت و گو با خبرنگار آی هینا گفت: قریب به  142 هزار نفر از جمعیت 240 هزار نفری شهرستان بوکان از خدمات بیمه سلامت بهره می گیرند و بیمه سلامت تلاش دارد با سیاست  پرداخت به اندازه ی توان و برخورداری به اندازه نیاز ،خدمات و داروهای جدید را با قیمت کمتر در سبد حمایتی و تحت پوشش این سازمان قرار دهد.

 وی افزود: در شرایط اپیدمی کرونا این سازمان با تحت پوشش قرار دادن این بیماری 70 درصد هزینه های سرپایی و 90 درصد هزینه های بستری در بخش های دولتی  بیماران کرونایی را پرداخت می کند و  داروهای هیدروکسی کلروکین سولفات و کلروکین فسفات در بخش سرپائی و داروهای اینترفرون بتا در بخش بستری ، برای بیمه شدگان مبتلا به کرونا را تحت پوشش قرار داده است.

رشیدی تصریح کرد: همچنین از تاریخ ۲۵ آبان سال جاری ، داروهای فاویپیرواویر و رمدسیویر ، جهت درمان کووید ۱۹ مبتنی بر پروتکل های وزارت بهداشت ، تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: جهت رفاه بیمه شدگان و کاهش بار مراجعه به دفاتر پیشخوان از بیستم آبان سال جاری دفترچه های بیمه سلامت همگانی بصورت اتوماتیک و از طریق پنل تمدید شده اند ومیز خدمت الکترونیکی در پورتال  این اداره کل فعال است .

برچسب ها: منتخب استانها