امروز: 1399/12/15 | Thursday 4th of March 2021
مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی خبر داد:

حذف فرایند آزمون وسع در بیمه سلامت تا پایان همه‌گیری کرونا

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از حذف فرایند آزمون وسع بیمه شدگان تا اتمام همه‌گیری ویروس کرونا خبر داد.

وحید مجیدی در گفت‌وگو با آی‌هینا با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر به خاطر شرایط کرونایی کشور و طبق دستور ستاد مقابله با کرونا تا زمانی که شیوع این ویروس در جامعه متوقف نشده است، افراد دارای دفترچه بیمه سلامت در آزمون وسع شرکت نکرده و دفترچه بیمه سلامت در عرض ۵ دقیقه صادر می شود.

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی در خصوص آخرین وضعیت داروهای کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت، گفت: تقریبا تمام داروهای مورد تایید کرونا در تعهد بیمه است به طوری که داروی رمدسیور نیز در این اواخر به لیست تعهدات بیمه سلامت افزوده شده است.

وی افزود: داروی رمدسیور با قیمت ۷۷۰ هزار تومان با سوبسید ۱۰ درصد پرداخت می‌شد که قبلا تا ۱۰ میلیون تومان نیز در بازار آزاد به فروش می‌رسید.

مجیدی از پرداخت مبلغی بالغ بر ۶۴ میلیارد تومان طی ۹ ماه گذشته از بابت هزینه بستری بیماران کرونایی دراستان توسط این اداره کل خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به حذف اسناد کاغذی در بخش بستری گفت: تمام بیمارستان‌های خصوصی و غیر دانشگاهی تا پایان دی ماه سال جاری ملزم به ارسال اسناد بستری به صورت الکترونیکی هستند و دیگر درهیچ بیمارستانی دراستان شاهد صدور اسناد کاغذی نخواهیم بود.

برچسب ها: منتخب استانها