امروز: 1399/12/15 | Thursday 4th of March 2021
مدیر کل بیمه سلامت استان یزد خبر داد:

راه اندازی سیستم ارجاع در بيمه سلامت همگاني استان

مدیر کل بیمه سلامت استان یزد از راه اندازی سیستم ارجاع در بیمه سلامت همگانی در این استان با مشارکت ۱۸۰ پزشک عمومی یزد خبر داد.

محمد دریجانی در گفت و گو با آي هينا از راه اندازی سیستم ارجاع در بیمه سلامت همگانی در استان یزد خبر داد و تصریح کرد: در استان يزد ۵۰ هزار نفر شامل ۱۶ هزار خانوار تحت پوشش بیمه سلامت همگانی رایگان هستند که تاکنون از خدمات درمانی مراکز و بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی در سطوح دو  و سه برخوردار بودند.
وی ادامه داد: با راه اندازی سیستم ارجاع در بیمه سلامت همگانی، بیمه شدگان در سطح یک از خدمات پزشکان عمومی در قالب پزشك خانواده معتمد برخوردار می‌شوند و با تشکیل پرونده سلامت هر یک از اعضای خانوارهای تحت پوشش با مشارکت ۱۸۰ پزشك عمومی مطب دار در استان، از خدمات درمانی و بهداشتی بهره‌مند و در صورت نیاز به متخصص معرفی و ارجاع می‌شوند.
دکتر دریجانی با ابراز امیدواری از این که طرح مذکور از ابتدای بهمن ماه با فراهم شدن زیرساختهای لازم عملیاتی شود، گفت: در ابتدا خانوارها با ویزیت پایه توسط پزشک خانواده باید نسبت به تشکیل شناسنامه سلامت خود اقدام کنند که هزینه‌های آن از سوی بیمه سلامت تامین خواهد شد.
وی بيان كرد: در صورت اجرای مطلوب این طرح علاوه بر یزد در استانهای کرمان، چهارمحال و بختياري و کردستان نیز انجام خواهد شد، شاهد ارتقای سلامت و درمان هوشمند در استان خواهیم بود.
مدیر کل بیمه سلامت استان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحت پوشش بودن ۳۵۰ هزار نفر از جمعیت استان از خدمات بیمه سلامت، افزود: سازمان بیمه سلامت پس از پشتیبانی خوب از بیماران کرونایی در مرحله نخست، در دومین مرحله اقدام به پوشش بیمه دارویی بیماران کرونایی کرده است.
 وی بيان كرد: همچنین آزمون وسع متقاضیان بیمه سلامت حذف شده که گام موثری در حمایت از بیماران کرونایی است تا در صورت ابتلا به کووید ۱۹ و نیاز به بستری از حمایت‌های دولتی برای درمان بهره‌مند شوند.

برچسب ها: منتخب استانها