امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت مازندران خبر داد:

36 میلیارد ریال از مطالبات پزشکان خانواده روستایی استان مازندران پرداخت شد

مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: 36 میلیارد ریال از مطالبات پزشکان خانواده روستایی استان مازندران پرداخت شد

به گزارش امور استانهای پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران( آی هینا )؛ دکتر رسول ظفرمند با اشاره به این امر که یکی از راه های مدیریت هزینه ها در بخش سلامت رعایت نظام ارجاع و سطح بندی خدمات است؛ اظهار داشت: مدیریت منابع و مصارف از رویکردهای اصلی سازمان بیمه سلامت ایران در سال جاری است که می بایست توسط تمام ادارات کل ستادی و استانی به صورت ویژه مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران افزود: با پرداخت 36 میلیارد ریال از مطالبات پزشکان خانواده روستایی تمامی مطالبات سرفصل صندوق سال 96 پزشکان خانواده روستایی این استان تسویه شده و همچنین تمامی پرداخت ها در سال جاری نیز طبق تفاهم‌نامه در حال انجام می باشد.

وی تاکید کرد: بیمه‌شدگان صندوق بیمه روستایی به صورت رایگان و بدون پرداخت حق سرانه سالانه، از سوی سازمان بیمه سلامت ایران تحت پوشش قرار می گیرند که بر این اساس بیش از 843 هزار نفر از جمعیت مازندران، تحت پوشش بیمه روستایی قرار دارند.

دکتر ظفرمند در پایان بیان داشت: هزینه سرانه سالانه هر فرد بیمه شده روستایی در سال بالغ بر یک میلیون و 230 هزار ریال است که تماماً از سوی سازمان بیمه سلامت ایران تقبل و پرداخت می‌شود و  بیمه شده روستایی هیچ گونه وجهی در این زمینه پرداخت نمی کند.برچسب ها: منتخب استانها