امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت سمنان در گفتگو با آی هینا اعلام کرد:

رضایتمندی روستائیان سمنانی از خدمات بیمه سلامت در طرح پزشک خانواده/ استقرار پزشک 24 ساعته در روستاهای سمنان

مدیرکل بیمه سلامت سمنان گفت: با توجه به این که بیشترین تعداد جمعیت بیمه بیمه سلامت این استان را، روستائیان و عشایرتشکیل می دهند؛ رضایتمندی مطلوبی را روستائیان سمنانی از خدمات بیمه سلامت در طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع دارند.

به گزارش امور استانهای پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران( آی هینا )؛ دکتر رضا ممتحن در این راستا به خبرنگار ما گفت: در این استان تقریبا یک سوم جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت هستند و از آنجائیکه بیمه شدگان روستایی بیشترین تعداد جمعیت بیمه شدگان این استان را تشکیل می دهند با بررسی های انجام شده مبتنی بر آمار، رضایتمندی روستائیان سمنانی از خدمات بیمه سلامت در طرح پزشک خانواده بسیار مطلوب است.

مدیرکل بیمه سلامت سمنان با اشاره به این امر که درصد بیمه شدگان این استان نسبت به میانگین کشوری پایین است؛ اظهار داشت: این استان به لحاظ استقرار پزشک خانواده و دندانپزشک وضعیت بسیار مطلوبی را دارد به نحوی که تعداد پزشکان خانواده سه برابر بالاتر از استانداری است که در تفاهم نامه فی مابین بیمه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی سمنان منعقد شده است.

دکتر ممتحن متذکر شد: اتباع خارجی در سمنان 2 درصد از کل جمعیت بیمه شدگان ما را تشکیل می دهند که این رقم نسبت به کل کشور درصد بالایی را در بر می گیرد.

وی تاکید کرد: ما در روستاهای استان برای افزایش خدمات سلامت، پزشک 24 ساعته را در کل روستاها به صورت فعال داریم که به صورت شبانه روزی خدمات درمانی را به بیمه شدگان ارائه می دهند.

مدیرکل بیمه سلامت سمنان در خصوص افزایش اعتبارات بیمه سلامت یادآور شد: طی سالهای 1390 الی 1396 بیمه سلامت حدود 550 درصد افزایش سطح اعتبارات را داشته است.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت هزینه های درمانی این اداره کل به ترتیب از سال 76 حدود یک میلیارد تومان، 80 حدود دو میلیارد و یکصد میلیون تومان، سال 90 حدود 16 میلیارد و 200 هزار تومان و سال 96 حدود 108 میلیارد تومان می باشد؛ اذعان داشت: این اداره کل در زمینه ستاد اقامه نماز توانسته است برای سه سال پیاپی رتبه برتر استانی را کسب کند.

برچسب ها: منتخب, منتخب استانها