امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان خبر داد:

عقد قرارداد بدون محدودیت با مراکز درمان سوء مصرف مواد (MMT) / کسب رتبه نخست کشوری در اجرای برنامه عملیاتی

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: بیمه سلامت برای انعقاد قرارداد با مراکز درمان سوء مصرف مواد (MMT) هیچ محدودیتی ندارد.

دکتر سعید فرجی در خصوص مطالبات این اداره کل به خبرنگار آی هینا گفت: عمده‌ترین مطالبه‌گر سازمان بیمه سلامت ایران دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور می باشند که در استان همدان 80 میلیارد تومان مطالبه دانشگاه از سال گذشته باقیمانده بود که امسال پرداخت شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با تأکید بر اینکه در سال جاری بنا بر این گذاشته شده است که پرداخت‌ها به صورت ماهیانه و مرتب انجام شود، افزود: مطالبات داروخانه‌های خصوصی و ۳ ماهه اول امسال پزشکان در این استان تسویه شده است.

وی درباره پوشش بیمه مراکز ترک اعتیاد، اظهار کرد: در گذشته بحث اعتیاد در تعهد بیمه‌ها نبود اما در چند سال گذشته دولت در پی حل این معضل اجتماعی است؛ بنابراین این وظیفه را به سازمان بیمه سلامت ایران واگذار کرد تا مورد بررسی و ارائه خدمات برای این بیماران قرار گیرد که البته در اجرا نیز مشکلات متعددی وجود داشت.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: بیمه سلامت برای انعقاد قرارداد با مراکز درمان سوء مصرف مواد (MMT) هیچ محدودیتی ندارد.

به گفته این مقام مسئول صندوق بیمه سلامت همگانی برای افراد نیازمند است و انتظار داریم که افرادی که تمکن مالی دارند از صندوق بیمه سلامت همگانی خارج شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با تأکید بر اینکه در صندوق بیمه سلامت همگانی کسانی تحت پوشش قرار می‌گیرند که در آزمون وسع مشخص شود که مستحق استفاده از این بیمه هستند، تصریح کرد: انجام آزمون وسع کاری بسیار سنگین است و فعلا درخواست ما این است که افرادی که تمکن مالی دارند از صندوق بیمه سلامت همگانی خارج شده و در صندوق بیمه ایرانیان عضو شوند.

فرجی همچنین در پایان یاد آور شد: اداره کل بیمه سلامت استان همدان در اجرای برنامه عملیاتی رتبه نخست کشور را کسب کرده است. سازمان بیمه سلامت ایران دارای برنامه راهبردی می باشد که استانها در اجرای آن مستقیما دخیل هستند و اداره کل بیمه سلامت استان همدان با تلاش و جدیت مدیران و کارکنان موفق شده است در اجرای این برنامه رتبه نخست کشور را کسب کند. 

برچسب ها: منتخب استانها