امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020
از سوی مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی:

نفوذ بیمه در آذربایجان غربی بیش از میانگین کشوری است/ دیدبانی رسانه ها موجب افزایش دقت

مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان غربی گفت: این استان 10 درصد بیش از میانگین کشوری بیمه شده تحت پوشش وجود دارد.

به گزارش امور استانهای پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران( آی هینا )؛ دکتر نادر نانبخش با اولویت دهی به وظایف خطیر رسانه ها در جامعه اظهار داشت: رسانه ها وظیف ه دارند از ما بپرسند که شما مدیران و دستگاههای اجرایی در کشور کارهای خود را درست انجام می دهید یا نه ؟ چرا که این پرسشها موجب دقت بیشتر ما در انجام کارها می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان غربی تأکید کرد: سازمان بیمه سلامت ایران در مجموعه خود اطلاعات محرمانه ندارد و تمامی اطلاعات موجود در آن می تواند با شفافیت تمام در اختیار رسانه ها قرار گیرد؛ چرا که دیدبانی رسانه ها و رصد عملکرد بیمه سلامت موجب افزایش دقت ما می شود.

وی افزود: تنها با شفاف سازی اطلاعات و عملکردها است که مردم به دستگاههای اجرایی، مدیران و عملکرد آنها اعتماد پیدا می کنند و قوانین به درستی اجرا و اعمال می شود.

دکتر نانبخش ادامه داد: رسانه ها می بایست با شفافیت، تمام مطالب را در اختیار مردم قراردهند تا آنان در تصمیم گیری ها و بیان نظرات خود آزاد باشند.

مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان غربی همچنین تصریح کرد: اطلاع یابی مردم از قوانین و عملکردها می تواند سطح درخواست های آنان را نیز متعادل کند؛ مردم با داشتن اطلاعات موثق نیز بسیاری از تناقض ها را می توانند کنترل کرده و در جهت روشنگری مردم در سطح جامعه کمک کنند.

دکترنانبخش خاطر نشان کرد: ما باید بیشتر رسانه ها را در جریان عملکرد و اقدامات خود قرار دهیم چرا که این اداره کل با تحت پوشش قراردادن 61 درصد از جمعیت استان با قشر عظیمی با مردم روبه رو است.

وی در پایان یادآوری کرد: تقریباً نیمی از جمعیت کشور بیمه شده سازمان بیمه سلامت ایران می باشند و این نفوذ بیمه ای در استان ما 61 درصد می باشد یعنی در آذربایجان غربی 10 درصد بیش از میانگین کشوری بیمه شده تحت پوشش وجود دارد که نشان می دهد بر اساس فاکتورهای محرومیت، نفوذ بیمه ای در این استان بیشتر از سایر استان های کشور است به نحوی که تعداد بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی که به صورت رایگان بیمه می شوند در این استان از جمعیت کل بیمه شدگان برخی از استانهای کوچک کشور بیشتر است.

 

 

 برچسب ها: منتخب, منتخب استانها