امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020
رئیس بیمارستان دولتی کوثر سنندج در گفتگو با آی هینا اعلام کرد:

نیاز سنجی بیماران و تایید بیمه؛ اولویت پذیرش بیماران نیازمند به عمل جراحی/ عمل زیبایی نداریم

رئیس بیمارستان دولتی کوثر سنندج گفت: نیاز سنجی بیماران و تایید بیمه در اعمال جراحی از اولویت های این بیمارستان در پذیرش بیماران است.

دکتر جمال امجدی در گفتگو با خبرنگار آی هینا اظهار داشت: بیمارستان دولتی 540 تختخوابی کوثر سنندج برای اولین بار در دی ماه سال 95 با یک بخش افتتاح شد که در حال حاضردارای 30بخش فعال بیمارستانی است.

رئیس بیمارستان کوثر در زمینه همکاری این بیمارستان و سایر بیمارستانهای تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: همواره تمامی این بیمارستانها همکاری مناسب و مطلوبی را با سازمان های بیمه گر کشور دارند ولیکن بیمارستان کوثر در این راستا تلاش کرده تا با ارتباط تنگاتنگ و تعامل مثبت و مناسب بتواند در حرکت به سوی اولویت های بیمه سلامت گام بردارد.

امجدی ادامه داد: تمامی اعمال جراحی این بیمارستان بر اساس نیازسنجی بیماران و تایید سازمان های بیمه گر در خصوص بیماریهای سابقه دار است مثلا در خصوص تعویض مفصل عمل جراحی و پذیرش بیمار با تایید سازمان بیمه و بررسی سابقه 5 ساله بیماری است.

وی این عملکرد را در راستای مدیریت منابع نظام سلامت و اولویت دهی به اعتبارات بیمه سلامت عنوان کرد و اذعان داشت: سعی کرده ایم در بیمارستان مکانی را در اختیار کارشناسان بیمه سلامت برای پذیرش و رسیدگی به پرونده بیماران قرار دهیم؛ نوع تعاملات و آداب اجتماعی ما بین کارشناسان بیمه و همکاران بیمارستانی، یکسان است.

امجدی پذیرش بیماران برای عمل جراحی زیبایی را به ضرر سازمان های بیمه گر دانست و خاطرنشان کرد: در این بیمارستان هیچگونه عمل زیبایی صورت نمی پذیرد زیرا اعتقاد داریم پذیرش این اعمال هزینه کرد اضافی درمانی است که بخشی از آن به سازمان های بیمه گر تحمیل می شود.

رئیس بیمارستان کوثر ادامه داد: سیستم آنلاین و امکانات لازم را برای بهبود کیفیت کار این کارشناسان در بیمارستان مستقر کرده ایم و به صورت روزانه نیز ارتباط و تعامل با مدیرکل بیمه سلامت، مسئول رسیدگی و دیگر کارشناسان این اداره کل داریم تا در جهت افزایش کارآیی و رفع نواقص کاری بکوشیم.

امجدی نصب نرم افزار HIS را در این بیمارستان در زمینه استحقاق سنجی بیماران، جلوگیری از سرگردانی بیمه شدگان، سرعت پذیرش بیمار در بیمارستان بسیار مثمر ثمر خواند و یادآور شد: با نصب این نرم افزار با ورود بیمار به بیمارستان و پذیرش او بر اساس کدملی تمامی اطلاعات بیمار ثبت و قابل ردیابی است.

این مقام مسئول همکاری مشترک بیمه سلامت و بیمارستان دولتی کوثر سنندج را در خصوص رفع هم پوشانی بیمه ای در نظام سلامت نقطه عطفی دانست که موجب افزایش کارآیی و جلوگیری از هدررفت منابع مالی می شود.

رئیس بیمارستان کوثر گفت: با مراجعه بیمار دو دفترچه ای در گام اول ما اقدام به حذف یکی از دفاتر بیمه ای بیمار می کنیم که بر اساس مقررات دفترچه بیمه ای که بیمار برای دریافت آن هزینه پرداخت کرده است در اولویت قرار می گیرد.

وی در پایان ارتباط بیمارستان کوثر را با بیمه سلامت نسبت به سایر بیمه ها بسیار مطلوب ارزیابی کرد و اظهار امیدواری کرد که بتوانیم با همکاری یک دیگر بیش از پیش در راستای رسیدن به اهداف نظام سلامت در کشور و سیستهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گام برداریم.

 

 
برچسب ها: منتخب, منتخب استانها