امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020
از سوی مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی:

بیمه شدگان دارای دو دفترچه بیمه موجب آسیب رسانی به نظام بیمه ای می شوند/ ویزیت بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی در مراکز دولتی دانشگاهی

مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: بیمه شدگان دارای دو دفترچه بیمه موجب آسیب رسانی بیشتر به نظام بیمه ای در حوزه سلامت کشور می شوند.

به گزارش امور استانهای پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران( آی هینا )؛ دکتر محسن رعنایی در این زمینه اظهار داشت: متاسفانه در این استان با بررسی های صورت پذیرفته مشخص شد که حدود ۳۰۰ هزار بیمه شده دو دفترچه ای و یا بیشتر داریم که یکی از برنامه های اصلی بیمه سلامت با همکاری سایر سازمان های بیمه گر کشور، رفع همپوشانی آنها است.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: بیمه شدگان دارای دو دفترچه بیمه باعث آسیب بیشتر به نظام بیمه ای در حوزه سلامت و مباحث هزینه ای و مالی آن خواهند شد.

رعنایی با بیان اینکه هم اکنون ۶۳۱ هزار نفر بیمه شده در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند؛ افزود: از این تعداد ۵۷ هزار نفر عضو صندوق کارکنان دولت، یکصد و 32 هزار نفر بیمه سلامت همگانی، چهارصد و 20 هزار نفر بیمه شده روستایی و حدود دو هزار نفر نیز عضو صندوق ایرانیان یا خویشن فرما هستند.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی در خصوص سیستم نظام ارجاع و پزشک و خانواده اذعان داشت: راه اندازی سیستم نظام ارجاع وپ زشک خانواده مهم ترین اقدام در سیستم سلامت و درمان است که در کاهش هزینه ها وایجاد دسترسی به خدمات تخصصی تر نقش اساسی دارد.

رعنایی با بیان اینکه نظام ارجاع و پزشک خانواده موجب می شود تا بیماران با راهنمایی درست و صحیح در مسیر درمان، نیازهای مربوط به سلامت خود را دریافت کنند، گفت: با اجرای دقیق این طرح می توانیم موجب کاهش بسیاری از هزینه های درمانی در حوزه سلامت شویم.

این مقام مسئول افزود: متاسفانه گاهی مشاهده می شود که برخی از بیماران به هر دلیلی مستقیما به پزشکان متخصص مراجعه می کنند و سیستم ارجاع را رعایت نمی کنند که این امر باعث می شود مشکلاتی از لحاظ پذیرش دفترچه بیمه ایجاد شود.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده را باعث ارجاع دقیق بیماران به پزشکان، کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، خلوت شدن کلینیک های تخصصی و در آخر صیانت از حقوق بیمه شدگان به عنوان یک اصل مهم در سازمان بیمه سلامت ایران عنوان کرد .

به گفته این مقام مسئول حدود ۵۵۰ هزار نفر در استان یعنی معادل ۸۷ درصد از بیمه رایگان این اداره کل استفاده می کنند؛ لازم به ذکر است بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی فقط در مراکز دولتی- دانشگاهی ویزیت می شوند ودر مراکز غیر دولتی به هیچ وجه پذیرش نمی شوند.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی در پایان با اشاره به سامانه ۱۶۶۶ بیمه سلامت در سراسر کشور گفت: بیمه شدگان می توانند در صورت داشتن سوالات، انتقادات، پیشنهادات و شکایات نیازهای درمانی خود را به صورت تلفنی در سامانه مذکور مطرح کرده و در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ لازم را از کارشناسان بیمه سلامت دریافت کنند.برچسب ها: منتخب استانها