امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت فارس :

72 درصد از تعامل کاری بیمه سلامت با بخش دولتی است/ بیمه سلامت نقشی در نرخ‌گذاری دارو و خدمات درمانی در کشور ندارد

مدیرکل بیمه سلامت فارس گفت: 72 درصد از تعامل کاری بیمه سلامت با مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی است و مابقی با مراکز بخش خصوصی و خیریه است.

به گزارش امور استانهای پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران (آی هینا)؛ دکتر صابر فرخی در این راستا اظهار داشت: بیمه سلامت فارس بدهی خود به مراکز درمانی را کاملاً پرداخت کرده است؛ همچنین بدهی باقیمانده این مراکز مربوط به سال 96 است که پیش بینی می شود تا پایان امسال علاوه بر پرداخت این بدهی، تمام وجوه مربوط به سال 97 را نیز پرداخت کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت فارس با اشاره به اقدام برخی بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی این استان در لغو یک طرفه قرارداد خود با بیمه سلامت ادامه داد: در چنین شرایطی که کشور با برخی مشکلات اقتصادی مواجه است، لغو یک طرفه قرارداد اقدام پسندیده ای نبود و جز سرگردان کردن مردم و لطمه به آنها نتیجه دیگری نخواهد داشت اینکه مدیران این مراکز زمان دریافت مطالبات خود از بیمه سلامت را چیزی غیر از آنچه که هست مطرح می کنند اقدام اخلاقی و درستی نیست این عملکرد یا به دلیل بی اطلاعی آنها از سیستم مالی مجموعه تحت مدیریتشان است و یا این که آمار اشتباه را با علم و آگاهی مطرح می کنند.

فرخی افزود: بیمه سلامت به رغم لغو یک طرفه قرارداد از سوی این مراکز همچنان به تعهدات خود پایبند است و حتی بدهی های خود را نیز پرداخت کرده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان فارس افزود: برای رفع مشکلات مردم، با راه اندازی میز خدمت در بیمه سلامت پرونده های مربوط به پرداخت های بیمه شدگان به مراکز درمانی خصوصی را به سرعت رسیدگی می کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه نرخ‌گذاری دارو و خدمات درمانی توسط این سازمان انجام نمی‌شود، اذعان داشت: که این بیمه تنها داروهای ایرانی را تحت پوشش قرار داده است.

فرخی با بیان اینکه فارس به لحاظ تعداد بیمه شده صندوق روستایی، رتبه دوم کشور را دارد؛ متذکر شد: تعداد  بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی در فارس که در قالب طرح تحول سلامت از سال 93 تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند را بیش از 600 هزار نفر اعلام کرد.

وی همچنین در خصوص پرداخت‌های بیمه‌ به مراکز درمانی گفت: تلاش کرده ایم تا پرداخت به مراکز درمانی تحت پوشش دولتی طرف قرارداد با بیمه سلامت به روز شود.

مدیرکل بیمه سلامت فارس ادامه داد: 70 درصد از پرداخت‌ها به مراکز طرف قرارداد دولتی علی‌الحساب هر سه ماه یکبار انجام می‌شود و 30 درصد باقی‌مانده نیز پس از بررسی اسناد تسویه می‌شود.

فرخی در پایان یادآور شد: در حال حاضر پنج دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فسا، لار، گراش و جهرم جزو مراکز دانشگاهی دولتی طرف قرارداد با بیمه سلامت در فارس محسوب می شود که تا مردادماه امسال مطالبات آنها پرداخت شده است‌.

 

 

 

برچسب ها: منتخب استانها