امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی خبرداد:

اختصاص حدود چهار میلیارد تومان به بیماران خاص تنها در 4 ماهه اول سال جاری

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت: این اداره کل در چهار ماهه اول سال‌جاری حدود 4 میلیارد و چهارصد میلیون تومان برای بیماران خاص هزینه پرداخت کرده است که ماهیانه حدود یک میلیارد و یکصد میلیون تومان را شامل می‌شود.

به گزارش امور استان‌های پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران(آی‌هینا)، دکتر محمدرضا جیریایی مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی با اشاره به اینکه افرادی که توان پرداخت حق سرانه را دارند، می‌توانند با پرداخت 50 درصد از حق سرانه سالیانه به مبلغ 265 هزار تومان دفترچه بیمه سلامت ایرانیان را دریافت کنند، افزود: این بیمه شدگان هیچ محدویتی ندارند و می‌توانند با ارائه این دفترچه و مراجعه به تمامی مراکز خصوصی و دولتی طرف قرارداد، خدمات درمانی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی در خصوص وضعیت بیماران خاص در استان گفت: جمعیت تحت پوشش بیماران خاص استان دو هزار و 601 نفر است که نهصد و 81 نفر از آن‌ها تحت پوشش بیمه سلامت استان مرکزی و شامل 5 گروه از بیماران خاص می‌شوند. از این تعداد 199 نفر پیوند کلیه ، 206 نفر دیالیز ،453 نفر ام اس ،75 نفر هموفیلی و 48 نفر بیمار تالاسمی هستند که خدمات لازم به آنها ارائه می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی با تاکید بر اینکه سازمان بیمه سلامت هیچ محدودیتی برای بیماران خاص نداشته و تمامی خدمات همانند سابق ارائه می‌شود، افزود: این اداره کل در چهار ماهه اول سال‌جاری حدود 4 میلیارد و چهارصد میلیون تومان برای این گروه از بیماران هزینه پرداخت کرده است که ماهیانه حدود یک میلیارد و یکصد میلیون تومان را شامل می‌شود.

جیریایی در ادامه در خصوص وضعیت بیمه اتباع بیگانه نیز اظهار داشت: استان مرکزی جزء معدود استان‌هایی است که بیشترین اتباع بیگانه را تحت پوشش خود دارد که این گروه از بیمه شدگان شامل بیمه شدگان آسیب پذیر ،غیر آسیب پذیر و بیماران خاص هستند. نزدیک به یک هزار و 714 نفر از اتباع استان مرکزی تحت پوشش بیمه سلامت هستند که بیشترین تعداد این بیماران مربوط به شهرستان ساوه با بیش از یک هزار نفر است.

این مقام مسئول در زمینه وضعیت موسسات طرف قرارداد استان بیان کرد: 733 موسسه طرف قرارداد با اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی هستند که خدمات درمانی به بیمه‌شدگان را از لحاظ کمی و کیفی ارائه می‌کنند؛ از این تعداد 454موسسه درشهرستان اراک و مابقی در دیگر شهرستان‌های استان وجود دارند.

 

 

 

 برچسب ها: منتخب استانها