امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی مطرح کرد:

ارتقاء رضایتمندی مراکز درمانی از پرداخت های بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: سیاستهای جدید سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر پرداخت مستمر ماهیانه به مؤسسات تشخیصی- درمانی طرف قرارداد در استانها به صورت علی الحساب، موجب ارتقاء سطح رضایتمندی این مراکز از بیمه سلامت شده است.

به گزارش امور استانهای پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران (آی هینا)؛ دکتر نادر نانبخش در این راستا افزود: صد در صد مبالغ اسناد پذیرش شده فروردین و اردیبهشت ماه سال 97 مؤسسات اعم از داروخانه های خصوصی، دولتی غیردانشگاهی و همچنین بیمارستان های خصوصی، دولتی غیر دانشگاهی و مؤسسات پاراکلینیک خصوصی،دولتی غیردانشگاهی و همچنین پزشکان و درمانگاههای خصوصی و دولتی غیردانشگاهی که بالغ بر 12 میلیارد و 610 میلیون تومان بود به این مراکز پرداخت شد.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی اظهار داشت: در حال حاضر این اداره کل در تلاش است تا مبالغ اسناد پذیرش شده ماههای خرداد و تیر ماه سال جاری را پرداخت کند تا مؤسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد در روند ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان این سازمان که 61 درصد جمعیت استان آذربایجان غربی را شامل می شود دچار نقصان نشوند.

نانبخش ادامه داد: این اداره کل سالانه 6 هزار و 20 میلیارد ریال هزینه درمان در سطح استان پرداخت می‌کند که در سال گذشته در همین راستا بیش از 440 میلیارد ریال برای درمان بیماران خاص آذربایجان غربی هزینه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی متذکر شد: با توجه به سیاستهای جدید سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر پرداخت مستمر به مؤسسات تشخیصی- درمانی طرف قرارداد این امر در آذربایجان غربی موجب ارتقاء سطح رضایتمندی این مراکز شده است.

وی یادآوری کرد: حدود 2800 نفر از بیمه شدگان بیمه سلامت در آذربایجان غربی بیمار خاص هستند که در 5 گروه بیماران تالاسمی ، هموفیلی، پیوندی ، دیالیزی و ام اس طبقه بندی می شوند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: بیماران خاص برای هزینه های درمان و بستری هیچگونه هزینه ای پرداخت نمی کنند و 100 درصد هزینه این بیماران توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: با اشاره به جمعیت سه میلیون و 265 هزار نفری این استان در حال حاضر یک میلیون و 929 هزار نفر از این جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

نانبخش در پایان اضافه کرد: اداره کل بیمه سلامت آذربایجان غربی رتبه سوم کشوری را در بخش پوشش بیمه همگانی دارد.برچسب ها: منتخب استانها