امروز: 1398/08/22 | Wednesday 13th of November 2019
قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها مطرح کرد:

جلوگیری از مراجعه بی‌مورد روستاییان به شهرها با استقرار نظام ارجاع الکترونیک

قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها با بیان این‌که استقرار نظام ارجاع الکترونیک در استان گلستان توانسته نوبت‌گیری الکترونیکی را برای روستاییان ساده‌تر کند، گفت: این موضوع باعث جلوگیری از مراجعه بی‌مورد روستاییان به شهرها شده و همچنین توانسته خدمات ارزان‌تر و با کیفیت‌تر را به آن‌ها ارائه کند.

دکتر عزت اله گل‌علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در حاشیه نشست هم‌اندیشی استقرار نظام ارجاع الکترونیک در گرگان درباره سفر معاونین، مدیران کل و روسای دانشگاه‌های قطب شمال کشور به استان گلستان گفت: فرآیند ارجاع الکترونیک بیمار از سطح یک به سطح دو، نحوه تکمیل فرم ارجاع الکترونیک دارای کد، فرآیند اخذ پذیرش نوبت جهت ویزیت متخصص در سیستم بهیاب، مراجعه بیمار به پزشک متخصص بر اساس نوبت اخذ شده قبلی و نحوه تکمیل فرم‌ها و ارائه بازخورد به پزشک خانواده از جمله مواردی بود که در بیمارستان آق قلا استان گلستان مورد بازدید قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه این بازدید، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گزارشی از روند اجرای برنامه ارجاع الکترونیک و وضعیت استان و چالش‌های موجود ارائه کردند.

دکتر گل‌علیزاده گفت: در این نشست توسط معاون درمان وزارت بهداشت ضمن گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص تدوین گایدلاین‌ها، پروتکل‌ها و استانداردهای خدمت، گزارش‌های آماری از تعداد درخواست‌های MRI، CT، اکو کاردیوگرافی و خدمات رادیولوژی کشور در سال گذشته  نیز ارائه شد.

وی ادامه داد: همچنین معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کردند که از این پس، روند توزیع منابع بر مبنای برنامه‌ها و عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهد بود.

گل علیزاده با بیان این‌که استقرار نظام ارجاع الکترونیک در استان گلستان توانسته نوبت‌گیری الکترونیکی را برای روستاییان ساده‌تر کند، گفت: این موضوع باعث جلوگیری از مراجعه بی‌مورد روستاییان به شهرها شده و همچنین توانسته خدمات ارزان‌تر و با کیفیت‌تر را به آن‌ها ارائه کند.

قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها ضمن تقدیر و تشکر از اهتمام ویژه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی گلستان درباره نواقص این طرح نیز بیان کرد: عدم امکان ارجاع به پاراکلینیک در داخل بخش دولتی یا خارج از آن از جمله نقص‌های این سیستم است. البته می‌توان به عدم انگیزه کافی در متخصصین و زمان‌بر بودن ارجاع الکترونیک توسط پزشک نیز اشاره کرد که نیازمند اصلاح است.

برچسب ها: منتخب