امروز: 1399/04/21 | Saturday 11th of July 2020
سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت:

توجه به توصیه های کادر درمان و پیشگیری از هزینه های غیر ضروری/اهمیت رعایت حقوق بیمه شده

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه بیمه شدگان نباید دفترچه بیمه خود را در اختیار دیگران قرار دهند، گفت: بیمه شدگان باید با رعایت ضوابط جاری از جمله نظام ارجاع و توجه به توصیه های کادر درمانی، در پیشگیری از ایجاد هزینه های غیر ضروری  تلاش کنند.

 

مهندس محمد هاشمی در گفت وگو با خبرنگار آی هینا با بیان اینکه حمایت جدی از بیمه شدگان برای دریافت خدمات بیمه ای و درمان یکی از مهمترین اهداف سازمان بیمه سلامت است، گفت: برای اجرای منشور حقوق شهروندی و اجرای رسالت ذاتی این سازمان، منشور حقوق بیمه شده برای آگاهی بخشی بیمه شدگان و آشنایی آنها با حقوق شان تدوین شده است.

 وی افزود: این منشور بر اساس منابع و انجام مطالعه میدانی با توجه به نگرش بیمه شدگان، کارکنان مراکز درمانی و شرکای کاری سازمان بیمه سلامت در مورد اهمیت رعایت حقوق بیمه شده تدوین شده و برای این کار نظرسنجی مکاتبه ای و حضوری از صاحب نظران و کارشناسان این حوزه نیز انجام گرفته است.

 هاشمی با بیان اینکه منشور حقوق و تکالیف بیمه شدگان در شهریور ماه سال 96 توسط مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ابلاغ شده، اظهار کرد: بر اساس این منشور، ادارات کل بیمه سلامت، موسسه های بیمه گذار، مراکز درمانی طرف قرارداد، دفاتر پیشخوان دولت و نمایندگی ها موظف هستند مفاد آن را در مکانی مناسب که قابل رویت باشد نصب کنند. همچنین باید هنگام مراجعه بیمه شدگان، این منشور یا مفاد آن را به بیمه شده ارائه کنند تا فرد با حقوق خود آشنا باشد.

 سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت درباره تکالیف بیمه شده نیز بیان کرد: از بیمه شده انتظار می رود که با کادر درمان و سایر ارائه دهندگان خدمات به صورت محترمانه و چهارچوب ارزش های اخلاقی و اسلامی برخورد کند و در طول زمان انتظار برای دریافت خدمات، نظم و اخلاق را حفظ کرده و با ارائه دهندگان خدمات همکاری کند.

 هاشمی با بیان اینکه بیمه شدگان نباید دفترچه بیمه خود را در اختیار دیگران قرار دهند، گفت: بیمه شدگان باید با رعایت ضوابط جاری از جمله نظام ارجاع و توجه به توصیه های کادر درمانی، در پیشگیری از ایجاد هزینه های غیر ضروری تلاش کنند.

 وی در پایان از بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت خواست در بهبود کیفیت خدمات سلامت و بیمه مشارکت فعال داشته باشند و با پیشنهادات و انتقاداتی که با سازمان مطرح در انجام بهتر امور یاری رسان باشند.

برچسب ها: منتخب