امروز: 1398/02/30 | Monday 20th of May 2019
نماینده سازمان جهانی بهداشت در تهران در گفت‌وگو با آی‌هینا:

مدیریت هزینه با الکترونیکی شدن فرآیندها و تجمیع منابع محقق می‌شود

نماینده سازمان جهانی بهداشت در تهران گفت: در صورتی که تجمیع منابع و الکترونیکی شدن اقدامات عملیاتی شود، مدیریت هزینه به خصوص برای سازمان‌های بیمه‌گر را در پی خواهد داشت چرا که بررسی دقیقی بر نحوه پرداخت‌ها صورت می‌گیرد.

دکتر کریستف آندریاس هاملمان در گفت‌وگو با آی‌هینا به پیشرفت قابل توجه کشورمان در حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: ایران نسبت به سایر کشورهای دیگر با سطح اقتصادی مشابه پیشتاز است  به طوری که در جلسات و نشست‌های منطقه‌ای این کشور را به دلیل پیشرفت‌های قابل توجهی که داشته مثال می زنیم ولی با این حال راه پیشرفت باز است و می توان به سمت جلو حرکت کرد.

 وی ادامه داد: رفع مشکلات اقتصادی دغدغه مسئولان ایران است. بسته سلامت خوبی مطابق استانداردها طراحی شده که سازمان جهانی بهداشت نیز در جریان بوده ولی مشکل در اجرایی کردن آن است به طوری که بیشترین خدمات با کمترین هزینه ارائه شود تا مردم فشار کمتری داشته باشند.

 نماینده سازمان جهانی بهداشت در تهران با بیان اینکه بسته خدمات سلامت مناسب همواره دغدغه دولت و مسئولان وزارت بهداشت بوده است، افزود: بالا رفتن قیمت نرخ ارز، تحریم‌ها و در پی آن عدم همکاری و عقب‌نشینی سرمایه‌گذاران مشکلاتی را به وجود آورده است. با وجود این شرایط در جلسات مختلف در وزارت بهداشت بارها شاهد بودیم که مسئولین به دنبال راهکاری هستند که با قیمت مناسب و به بهترین شیوه بسته خدمات را در اختیار مردم قرار دهند.

 وی به همکاری و تعامل متقابل کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت از جمله ایران و آلمان اشاره کرد و گفت: این اقدام باعث می‌شود که کشورهای عضو تجربه‌های مثبت، آزموده شده و موفق خود را در اختیار دیگر کشورها بگذارند تا مسیر درستی را در برنامه‌ریزی‌ها انتخاب کنند.  

 دکتر هاملمان افزود: در صورتی که تجمیع منابع و الکترونیکی شدن اقدامات عملیاتی شود، مدیریت هزینه به خصوص برای سازمان‌های بیمه‌گر را در پی خواهد داشت تا بررسی دقیقی بر نحوه پرداخت‌ها صورت گیرد. در این راستا سازمان‌های بیمه‌گر ایرانی  و آلمانی می‌توانند از تجربیات متقابل یکدیگر بهره‌مند شوند تا هر چه سریعتر به اهدافشان دست یابند./33

 

برچسب ها: منتخب