امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020

همکاری شرکت‌های رایانه‌ای بزرگ جهان با بیمه‌های درمانی

شرکت‌های رایانه‌ای و نرم افزاری بزرگ جهان در حال همکاری با شرکت‌های بیمه درمانی و مراقبت‌های بهداشتی هستند تا دسترسی به سابقه سلامت افراد را آسان‌تر کنند.

به گزارش خبرنگار بین الملل آی هینا، نمایندگان شرکت‌های اپل، گوگل، آمازون و مایکروسافت در کنار برخی از بزرگترین شرکت‌های بیمه درمانی و بیمارستان‌ها جمع شدند تا برنامه‌هایی را برای دسترسی آسان‌تر مصرف کنندگان و بیماران به اطلاعات پزشکی خود به آنها اعلام کنند.

 این گروه توافق کردند به صورت آزمایشی مجموعه‌ای از مشخصات فنی را جهت به اشتراک گذاشتن قسمتی از اطلاعات بهداشتی و سلامت فرد با عنوان فرم درخواست در نرم افزار سلامت خود تعبیه کنند. این فرم‌ها در واقع همه آن چیزهایی است که برای شرکت‌های بیمه درمانی و بیماران مورد نیاز است؛ از جمله آزمایش‌ها، ویزیت پزشک و مراحل صدور صورت‌حساب پزشک و بیمارستان.

 این مشخصات فنی توسط مجموعه‌ای از شرکت‌های بیمه درمانی و مراقبت‌های بهداشتی و نیز شرکت‌های فناوری اطلاعات به منظور پیش‌برد تبادل اطلاعات بهداشتی و سلامت توسط مصرف کننده تنظیم شده است.

 در این فرآیند فرم درخواست از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا فارغ از توجه به محل مراقبت و درمان بیماران، یک نمای کلی از سلامت بیمار ارائه می‌دهد. این فرم‌ها خلاصه‌ای از اطلاعات بالینی یک بیمار است که ممکن است مواردی مانند نتایج آزمایشگاهی را شامل شود؛ اطلاعاتی که شاید دسترسی به آن سخت باشد. زیرا این اطلاعات در بیمارستان‌ها یا کلینیک‌هایی که بیمار در آن بستری است، نگهداری می‌شود. در واقع فرم‌های درخواست مطالب قابل بررسی هستند که با وجود خلاصه بودن، بسیار جامع و کامل هستند. معمولاً این فرم‌های درخواست برای میلیون ها افرادی که از طریق کارفرما یا پرداخت کننده تجاری خود تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

 شرکت‌های اپل، گوگل و مایکروسافت همگی از ورود ابزار و نرم افزارهایی به بازار خبر می‌دهند که دسترسی مصرف کنندگان و بیماران به اطلاعات بهداشتی و سلامت خود را آسان‌تر می‌کند و از آنجا که در طول تاریخ دسترسی به اطلاعات سلامت آسان نبوده است، آن‌ها در راه موفقی گام گذاشتند.

 شرکت اپل که اخیراً اقدام به این کار کرده، برای به روزرسانی نرم افزارهای خود مستلزم آن است که اطلاعات تمام بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های مستقل به همراه کلیه خدمات آن‌ها را تحت عنوان پایگاه سلامت با یکدیگر ادغام کند تا مصرف کنندگان و بیماران بتوانند به اطلاعات  بالینی خود در آن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها دسترسی پیدا کنند.

 به گفته یکی از شرکت کنندگان در این رویداد، برخی از برنامه‌های اولیه این نرم افزارها شامل کمک به بیماران در پیگیری صورت‌حساب‌های پزشکی، انتخاب برنامه‌های درمانی و کاهش تقلب در زمینه درمان است. / 11

 

پایان پیام/

 

https://www.cnbc.com/2019/07/30/apple-amazon-microsoft-google-sign-on-to-carin-claims-data-standard.html

برچسب ها: منتخب