امروز: 1399/04/19 | Thursday 9th of July 2020

تاکید قانون سلامت روان به کارگزاران بیمه در هند؛ بیماری‌های روانی را پوشش دهید

قانون سلامت روان در هند، بیمه گذاران را موظف می‌کند که بیمه درمانی بیماری‌های روانی را تضمین کنند. بر اساس این قانون، حمایت بیمه‌ای از بیماری‌های روانی باید مانند بیماری‌های جسمی انجام شود.

به گزارش خبرنگار بین الملل آی هینا، نمایندگان مجلس هند خواستار این شده‌اند که دولت پیگیری‌های لازم در این زمینه را انجام دهد تا از تعداد افرادی كه تاكنون از بیمه سلامت روان استفاده كرده‌اند، آگاهی داشته باشند.

 سازمان تنظیم مقررات و توسعه بیمه هند بخشنامه‌ای را در تاریخ ۱۶ اوت ۲۰۱۸ تنظیم و ابلاغ کرد که کلیه شرکت‌های بیمه‌ای درمانی را به رعایت مفاد مذکور در قانون سلامت روان هدایت می‌کند. این سازمان همچنین به بیمه گذاران توصیه کرده که اطمینان حاصل کنند افراد مبتلا به بیماری روانی مانند افراد مبتلا به بیماری جسمی تحت پوشش بیمه درمانی قرار گیرند و بیمه گذاران می‌توانند سیاست کارگشایی وضع شده در این زمینه را منتشر کرده و در همه دفاتر خود اجرا کنند.

 وزیر اقتصاد و دارایی هند توضیح داد: علاوه بر این، سازمان تنظیم مقررات و توسعه اطلاع داد که پس از صدور و ابلاغ بخشنامه مورخ ۱۶ اوت ۲۰۱۸، به تصویب رسیده که ۱۱۰ محصول بیمه‌ای بیماری روانی را تحت پوشش قرار دهند. با این وجود سازمان تنظیم مقررات و توسعه بیمه همچنین اعلام کرده که در بخشنامه مذکور به موضوع اطلاعات مورد نیاز دولت درباره بیمه سلامت و بیمه درمانی بیماری روانی پرداخته نشده است.

 شرکت‌های بیمه درمانی عمومی بخش دولتی اعلام کردند که از سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰۰ هزار نفر در سراسر کشور محصولات مختلف مربوط به بیماری روانی را دریافت کرده‌اند.

 رییس بخش روان پزشکی بیمارستان بمبئی نیز در این رابطه گفت: بیماران مبتلا به بیماری روانی باید بیمه نامه درمان دریافت کنند، زیرا این بیماری و درمان آن طولانی است. بیماری روانی می‌تواند منجر به بیماری‌های جسمی دیگری نیز شود. اگر به افرادی که از بیماری روانی رنج می‌برند، پوشش بیمه‌ای داده شود، سود زیادی برای آنان خواهد داشت. / ۱۱

 

 https://m.dailyhunt.in/news/india/english/my+medical+mantra+english-epaper-medmanen/mental+health+110+insurance+products+covering+mental+illness+in+india+informs+finance+minister-newsid-126328262

برچسب ها: منتخب