امروز: 1399/04/19 | Thursday 9th of July 2020

کره جنوبی ثبت نام بیمه درمانی برای اتباع بیگانه و مهاجران را اجباری کرد

کره جنوبی در حال آماده سازی عضویت اجباری در برنامه ملی بیمه درمانی برای مهاجرانی است که۶ ماه یا بیشتر در این کشور اقامت داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل آی هینا، اتباع بیگانه و کره‌ای‌ها با تابعیت خارجی که بیش از ۶ ماه در این کشور اقامت داشته‌اند، باید در برنامه بهداشت و درمان این کشور ثبت نام کنند و حق بیمه ماهانه بپردازند. این تغییر با هدف جلوگیری از استفاده مهاجران از دریافت درمان‌ها و بیمه‌های درمانی گران قیمت و خروج از کشور انجام شده است.

اتباع بیگانه با توجه به آدرس محل اقامت خود، واجد شرایط دریافت برنامه بیمه درمانی خواهند بود. آنها می‌توانند حق بیمه را به صورت جداگانه پرداخت کنند. این برنامه فشار سنگینی برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه خواهد بود.

حق بیمه بر اساس درآمد و دارایی افراد است. به طور مثال در نوامبر سال ۲۰۱۸، متوسط حق بیمه سلامت ماهانه ۹۴.۵ دلار آمریکا بود. عدم پرداخت پیش پرداخت حق بیمه نه تنها مزایای بیمه درمانی را محدود می‌کند بلکه تمدید ویزای مهاجران را نیز به خطر می‌اندازد.

مدیر ارشد سازمان بیمه خدمات درمانی کره جنوبی گفت: بودجه بیمه خدمات درمانی ملی در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۹ میلیارد دلار آمریکا به صورت اعتبار اضافی به منظور اجرای برنامه بیمه درمانی برای اتباع خارجی در نظر گرفته شد که این یعنی اتباع بیگانه کمتر از آنچه ممکن بود تحت پوشش بیمه قرار داشته‌اند و این موضوع موجب رنج و آسیب به آنان شده بود.

ابتکار عمل جدید کره جنوبی برای مهاجران طولانی مدت و کوتاه مدت در حالی صورت می‌گیرد که دولت تایلند یک بیمه درمانی مشابه، اما پرهزینه‌تر را برای جامعه مهاجران خود اعلام کرده است.

این قانون اصلاح شده همچنین ۱۴۰ هزار نفر دانش آموز بین المللی کشور را تحت پوشش قرار خواهد داد. در حالی که تا به امروز اکثر دانشجویان بین المللی از سیاست‌های بیمه درمانی خصوصی استفاده کرده‌اند که هزینه آن در منطقه معادل۸۵ تا ۹۴ دلار آمریکا در سال است، اما قانون جدید آنها را ملزم به پیوستن به سیستم بیمه درمانی دولتی می‌کند که می‌تواند حدود ۵۷۰ دلار آمریکا در هر سال باشد.

به گزارش کره تایمز، دانشگاه‌ها خواستار معافیت دانشجویی پرداخت حق بیمه شده‌اند که این درخواست به امضای ۳۰ هزار دانشجو رسیده است. تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌ها و مدارس تحصیلات تکمیلی کره جنوبی در سال گذشته به ۱۴۲ هزار و ۲۰۵ نفر رسید که دانشجویان چین بیشترین تعداد را تشکیل می‌دهند و پس از آن دانشجویان ویتنامی و مغولستان هستند. حدود ۱۰۰ هزار نفر از این دانشجویان تحت تاثیر این قانون جدید قرار خواهند گرفت. مقامات دانشگاهی کره بر این باورند که این یک فشار بزرگ برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه خواهد بود. با این حال دولت کره به همراه وزارت بهداشت و درمان، وزارت رفاه و وزارت آموزش و پرورش به دنبال راه حل هستند.

وزارت آموزش و پرورش کره از وزارت بهداشت آن کشور می‌خواهد که دانشجویان خارجی را از عضویت اجباری در سیستم بیمه درمانی ملی معاف کند. بیشتر دانشجویان بین المللی در کره از یک برنامه بیمه خصوصی با واسطه گری دانشگاه‌های خود استفاده می‌کنند و ماهانه حدود ۸ دلار آمریکا حق بیمه پرداخت می‌کنند. / ۱۱


https://www.internationalinvestment.net/news/4002395/south-korea-implement-mandatory-health-insurance-enrollment-expats

برچسب ها: منتخب