امروز: 1399/04/21 | Saturday 11th of July 2020
اتحادیه بیمه ترکیه اعلام کرد:

تجارت رو به رشد بیمه درمانی مسافرتی در ترکیه

اتحادیه بیمه ترکیه اعلام کرد مسافران تور ترکیه سال گذشته ۲۹.۳۷ میلیون دلار برای حق بیمه درمانی سفر هزینه کردند که ۴۲ درصد بالاتر از سال ۲۰۱۷ بوده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل آی هینا، اتحادیه بیمه ترکیه گزارش داده که بیمه خدمات درمانی مسافرتی در ۳ ماه نخست امسال، ۱۴.۲ درصد بیشتر از ۳ ماهه مشابه در سال گذشته است.

معاون مدیرکل اتحادیه بیمه ترکیه گفت: تعداد بیمه نامه‌های بیمه درمانی سفر صادر شده در سال ۲۰۱۸ حدود ۳ میلیون نفر و تعداد کل بیمه شدگان به ۱.۷۵ میلیون نفر رسیده است. زمانی که این مسئله را بررسی می‌کنیم، به این موضوع پی می‌بریم که از هر ۵ نفری که مسافرت می‌کنند، یک نفر بیمه نامه درمانی دارد.

اتحادیه بیمه ترکیه اعلام کرد: افرادی که مسافرت می‌کنند فقط در صورتی که بیمه درمانی آنان توسط کشورهای صادرکننده ویزا اجباری شود، تحت پوشش بیمه درمانی مسافرت قرار خواهند گرفت.

با توجه به سطح مالکیت بیمه و آگاهی در این خصوص در کل کشور ترکیه، بازار بیمه درمانی مسافرتی در این کشور در حال رشد است.

اطلاعات موسسه آماری ترکیه نشان می‌دهد ۸.۳۸ میلیون شهروند ترکیه در سال گذشته به خارج از کشور سفر کرده‌اند که حدود ۴۳ درصد از این سفرها را جهت گشت و گذار، سرگرمی و همچنین فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی انجام دادند. ۲۳ درصد از سفرها به منظور دیدار با دوستان و آشنایان صورت گرفته و ۲۱.۵ درصد نیز به منظور ادامه شغل و تجارت انجام شده است.

بیشتر مسافران به عربستان سعودی و پس از آن قبرس شمالی، عراق و آلمان مسافرت کرده‌اند. بازدید از عربستان به دلیل حج واجب یا عمره بوده است. مسافران هر کدام به طور متوسط ۹.۴ شب را در خارج از کشور گذرانده‌اند.

حق بیمه درمانی سفر در درجه اول با توجه به سن و میزان پوشش مورد نیاز تعیین می‌شود. افراد بالای ۶۵ سال حق بیمه کمتری را نسبت به افراد ۶۵ سال و بالاتر پرداخت می‌کنند. از آنجا که بیمه درمانی مسافرتی، بیمه‌ای کوتاه مدت است، حق بیمه تغییر چندانی نمی‌کند. طبق گفته شرکت‌های بیمه درمانی ترکیه، حق بیمه سفرها از ۴.۵ یورو برای سفرهای تا ۸ روز شروع می‌شود و برای سفرهای تا مدت یک سال می‌تواند به ۳۵ یورو برسد. / ۱۱

https://www.meinsurancereview.com/News/View-NewsLetter-Article/id/47163/Type/MiddleEast/Turkey-Travel-health-insurance-business-is-growing

برچسب ها: منتخب