امروز: 1399/04/19 | Thursday 9th of July 2020
دولت ژاپن انجام می‌دهد:

استفاده از سیستم تشخیص چهره برای کاهش تقلب در بیمه سلامت

دولت ژاپن در نظر دارد بررسی‌های بیومتریک یا زیست سنجشی تشخیص چهره را جهت شناسایی بیماران با استفاده از کارت‌های شناسایی به نام «شماره من» برای بیمه‌های درمانی به منظور کاهش کلاهبرداری و ترویج استفاده از روش‌های آنلاین خدمات عمومی در نظر بگیرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل آی هینا، کارت‌های «شماره من» برای شناسایی مالیات و تامین اجتماعی استفاده می‌شود و به تازگی قوانینی به تصویب رسیده که اجازه می‌دهد با شروع ماه مارس ۲۰۲۱ از آنها به عنوان کارت‌های بیمه درمانی در بیمارستان‌ها استفاده شود.

نگرانی‌هایی درباره مشکلات احتمالی کارکنان بیمارستان‌ها با پذیرش کارت‌های «شماره من» جهت شناسایی بیماران مطرح شده است و این باعث شده که دولت یک فرآیند شناسایی خود محور را در این خصوص در نظر بگیرد.

دولت ژاپن معتقد است صدور گواهینامه اقامت و سایر خدمات عمومی می‌تواند با استفاده از فناوری تشخیص چهره ساده شود. در این راستا تیمی از دانشمندان ژاپنی یک سیستم خودکار مبتنی بر فناوری تشخیص چهره ایجاد کردند تا بتوانند پیش بینی کنند چه زمانی بیماران بخش مراقبت‌های ویژه در معرض خطر رفتارهای نا امن مانند از بین بردن تصادفی یک لوله تنفسی قرار دارند.

دانشمندان در جلسه سالانه انجمن بیهوشی اروپا، این سیستم که ۷۵ درصد از آن محقق شده را معرفی کرده‌اند. آنها امیدوارند که از ابزار خودکار تشخیص خطر برای کنترل مداوم بیمار جهت کاهش محدودیت‌های پرسنلی استفاده شود.

آكان ساتو، رییس تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی یوكوهاما می‌گوید: با استفاده از تصاویری كه از چهره و چشمان بیمار گرفته شده بود، قادر بودیم سیستم‌های رایانه‌ای را برای تشخیص رفتار پرخطر بیمار آموزش دهیم.

وی اظهار داشت: ما از درجه بالای صحت و سقم این سیستم شگفت زده شده‌ایم که نشان می‌دهد این فناوری جدید می‌تواند ابزاری مفید برای بهبود ایمنی بیمار باشد و اولین قدم برای مراقبت‌های ویژه هوشمند است که در بیمارستان ما برنامه ریزی شده است.

بر اساس گزارش ژاپن تایمز، این موضوع را می‌توان با دوربین‌هایی که بالای تخت‌خواب بیمار نصب شده و از تصاویر پردازش شده توسط الگوریتم یادگیری ماشین به منظور تشخیص رفتار پرخطر بیمار استفاده می‌کنند، به اثبات رساند. فناوری تشخیص چهره برای مسابقات المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در فرودگاه‌ها و سالن‌های ورزشی ژاپن مورد استفاده قرار خواهد گرفت. / ۱۱

 

https://www.biometricupdate.com/201906/japan-considers-facial-recognition-to-reduce-health-insurance-fraud

 

برچسب ها: منتخب