امروز: 1399/04/19 | Thursday 9th of July 2020
انجمن سرطان آمریکا:

پرداختی یک سوم مبتلایان به سرطان در آمریکا بیشتر از تصورشان است

محققان انجمن سرطان آمریکا و موسسه سرطان دوک دریافتند که یک سوم از بیمه شدگان مبتلا به سرطان با وجود داشتن پوشش بیمه‌ای سلامت، مجبور به پرداخت هزینه بیشتر از توقع خود هستند.

به گزارش خبرنگار بین الملل آی هینا، داده‌های انجمن سرطان آمریکا نشان داده كه هزينه‌هايی مانند حق الزحمه و سایر موارد می‌تواند بيماران بيمه شده را با هر سطحی از درآمد در تمامی مراحل بیماری با مشکلات مالی مواجه کند.

محققان موسسه دوک برای تحقیق در این زمینه با ۳۰۰ بیمار مبتلا به سرطان مصاحبه کردند و ۱۶ درصد از مصاحبه شوندگان گزارش دادند که با ناراحتی‌های ناشی از مشکل مالی روبه‌روهستند.

کسانی که بیش از دیگران با این مشکلات مواجه بودند، حدود یک سوم از کل درآمد خانواده خود را صرف هزینه‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی کردند که شامل حق بیمه آنها نمی‌شد. برای بیش از ۶۰ درصد از این افراد، بیمه خصوصی منبع اصلی مراقبت‌های درمانی آنها است.

در مقایسه بیماران با استرس مالی کم یا متوسط، حدود ۱۰ درصد از درآمد خانواده‌شان را صرف هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی کردند و بیش از نیمی از بیماران مبتلا به استرس مالی کم، بیمه خصوصی داشتند و ۳۹ درصد بیمه با یارانه دولتی داشتند.

فوميكو چينو از

موسسه انكولوژی پرتونگاری دربخش دوک سلامت گفت: به طور كلی بيماران تحت مطالعه به طور متوسط ۱۱ درصد از هزينه‌های خود را برای درمان سرطان از جیب پرداخت می‌کردند. کسانی که بیش از ۱۰ درصد از درآمد خود را صرف هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی می‌کنند، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. با توجه به بی ثباتی یا ناپایداری در بیمه درمانی، در حال حاضر آگاهی از بار تقسیم هزینه مهم است.

بر اساس گزارش مدیکال نیوز، محققان دریافتند پرداخت هزینه از جیب بیش از حد انتظار با استرس مالی زیاد و کاهش تمایل به پرداخت هزینه در مراقبت از سرطان به یکدیگر مربوط هستند. / ۱۱

Article: Out-of-Pocket Costs, Financial Distress, and Underinsurance in Cancer Care, Yousuf Zafar et al., JAMA Oncology, doi: 10.1001/jamaoncol.2017.2148, published online 10 August 2017.

https://www.medicalnewstoday.com/releases/318939.php

برچسب ها: منتخب