امروز: 1399/04/19 | Thursday 9th of July 2020
بیمه‌های درمانی ژاپن انجام می‌دهند:

‍‍‍پوشش بیمه‌ای آزمایش‌های ژنتیکی جهت شناسایی درمان‌های سرطان

وزارت بهداشت ژاپن تصمیم گرفت آزمایش‌های ژنتیکی که برای کمک به بیماران سرطانی بهترین دارو و روش درمانی به حساب می‌آید، توسط نظام بیمه درمانی عمومی پوشش داده شود.

 

به گزارش خبرنگار بین الملل آی هینا، پوشش بیمه‌ای جهت آزمایش ژنوم برای بیمارانی اعمال می‌شود که به درمان معمول سرطان پاسخ نداده‌اند. با اجرای این پوشش بیمه‌ای، بیماران فقط باید 10 تا 30 درصد از هزینه‌ها را بپردازند که در غیر این صورت هزینه چند صد هزار ین خواهد بود.

 وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن در ماه دسامبر بازاریابی و فروش سیستم‌های پروفایل ژنوم سرطان که جهش‌های ژن را در بیماران سرطانی با استفاده از تجزیه و تحلیل بافت توموری آن‌ها تشخیص می‌دهد تصویب کرد. به همین منظور دو سیستم که یکی از آن‌ها ساخته شده مرکز ملی سرطان و سازنده تجهیزات پزشکی ژاپن و دیگری ساخته شده یکی از شرکت‌های دارویی ژاپن است به فروش رسیده و طبق گفته این نهادها قادر به شناسایی پروفایل بیش از 100 نوع ژن مرتبط با سرطان در یک آزمایش واحد هستند.

 بدون پوشش بیمه درمانی، هزینه آزمایش استفاده از هر دو محصول 5 هزار و ۱۰۰ دلار خواهد بود. در صورتی که دستیابی بیماران به مزایای پزشکی بیشتر از هزینه‌های پزشکی ماهانه آنان باشد، فشار مالی بیماران بیش از پیش کاهش می‌یابد.

 بیماران واجد شرایط پوشش بیمه‌ای درمان، مبتلایان به تومورهای بدخیم به غیر از سرطان خون که به عمل جراحی و داروهای ضد سرطان پاسخی نداده‌اند، کودکان مبتلا به سرطان و نیز بیماران مبتلا به سرطان‌های نادر هستند.

 پیش بینی می‌شود با فروش سالانه حدود 15 میلیارد پوند محصولات تا 26 هزار نفر از سیستم‌های پروفایل ژنوم سرطان استفاده خواهند کرد.

 بیماران می‌توانند نمونه‌های بافت تومور را جهت آزمایش در 11 بیمارستانی که نقش کلیدی در پزشکی ژنوم سرطان دارند و 156 بیمارستان دیگر در سراسر کشور ژاپن ارائه دهند. کارشناسان داروهایی را ارزیابی خواهند کرد که در معالجه بیماران موثر باشد و یافته‌ها از طریق پزشکان مسئول به هر بیمار ارسال خواهد شد.

 وزارت بهداشت ژاپن همچنین از بیمارستان‌ها می‌خواهد كه پس از رضایت بیماران نتایج ناشناخته پروفایل ژنوم سرطان را به مركز تحقیقات ملی سرطان ارسال كنند. انتظار می‌رود اطلاعات به دست آمده برای توسعه درمان‌های جدید مورد استفاده قرار گیرد. / ۱۱

 

https://www.japantimes.co.jp/news/2019/05/29/national/science-health/genetic-tests-identifying-cancer-treatments-covered-japans-public-health-insurance/#.XWtF7HtJnIU

برچسب ها: منتخب