امروز: 1399/04/21 | Saturday 11th of July 2020
سازمان بیمه خدمت درمانی کره جنوبی اعلام کرد:

افزایش هزینه درمان بیماری‌های ناشی از گوشی‌های هوشمند

محققان کره جنوبی اعلام کردند بیشتر هزینه‌های درمان بیماری‌های مربوط به گوشی‌های هوشمند مانند سندرم خشکی چشم توسط بیمه‌های درمانی پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار بین الملل آی هینا، سازمان ملی بیمه خدمات درمانی کره جنوبی اعلام کرد هزینه‌های پزشکی برای درمان بیماری‌های مرتبط با گوشی‌های هوشمند مانند سندرم خشکی چشم و سندرم تونل کارپال در سال 2018 از مرز 333.6 میلیون دلار فراتر رفته که 70 درصد این هزینه‌ها تحت پوشش بیمه‌های درمانی است.

 سازمان ملی بیمه خدمات درمانی کره جنوبی در این گزارش اعلام کرد که تعداد بیماران مرتبط با گوشی‌های هوشمند نیز به حدود 5.4 میلیون نفر افزایش یافته که نسبت به سال 2014، حدود 14.8 درصد افزایش داشته است.

 بر اساس این گزارش، بیشتر از 2.5 میلیون بیمار تحت تاثیر سندرم خشکی چشم قرار گرفته اند و به دنبال آن سندرم گردن لاک پشت، بی خوابی با آمار 600 هزار نفر و سندرم تونل کارپال با 180هزار نفر از تاثیرات استفاده از گوشی‌های هوشمند است.

 قانونگذار بیمه‌های درمانی در کره جنوبی اعلام کرد: در حالی که میزان توزیع گوشی‌های هوشمند در کره جنوبی 94 درصد است، استفاده بیش از حد از آنها منجر به افزایش تعداد بیمارانی شده که به دلیل بیماری‌های مرتبط با گوشی‌های هوشمند مانند سندرم گردن لاک پشت، سندرم خشکی چشم، بی خوابی و سندرم تونل کارپال به مراکز پزشکی مراجعه می‌کنند. از آنجا که از هر 10 نفر، 9 نفر از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند لازم است از بیماری‌های ناشی از استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند در سطح دولتی جلوگیری و مدیریت شود. / ۱۱

 

https://www.asiainsurancereview.com/News/View-NewsLetter-Article/id/48639/Type/eDaily

برچسب ها: منتخب