امروز: 1399/04/19 | Thursday 9th of July 2020
درگزارشی به نقل از وزارت بهداشت اندونزی:

طرح بیمه درمانی اندونزی تحت تأثیر شیوه زندگی ناسالم قرار دارد

وزارت بهداشت اندونزی درگزارشی تاکید کرد: طرح بیمه درمانی اندونزی تحت تأثیر شیوه زندگی ناسالم قرار دارد.

به گزارش خبرنگار بین الملل آی هینا، وزیربهداشت اندونزی درگزارشی گفت، کمبود فزاینده در طرح بیمه خدمات درمانی ملی اندونزی تا حد زیادی به این واقعیت مربوط می شود که 82 درصد از خانوارهای این کشور شیوه زندگی ناسالم دارند.

 دراین گزارش تاکید شده است که داده های طرح بیمه خدمات درمانی اندونزی نشان می دهد که درمان بیماری های غیر واگیر و بیماری های ناعلاج و بحرانی، بیشتر هزینه های سالانه بیمه درمانی را تشکیل می دهد.

 طبق این گزارش سازمان دولتی بیمه درمانی اندونزی از سال 2014 تا سال 2018، 5.5 میلیارد دلار حدود 17 درصد از کل هزینه های خود را برای ارائه درمان بیماری های قلبی، نارسایی کلیه و سرطان هزینه کرده است.

 از نظر وزارت بهداشت اندونزی خانواده هایی که 12 شاخص را داشته باشند، جزء خانواده های سالم قرار می گیرند، که می توان به مواردی نظیر داشتن بیمه درمانی، دنبال کردن برنامه تنظیم خانواده، زایمان در بیمارستان، نظارت بر رشد و نمو کودکان، تغذیه شیر مادرکودکان شیرخوار در هر زمان ممکن؛ اطمینان از ایمن سازی کامل کودکان، دسترسی به آب شیرین و آب شرب تمیز، تحت معالجه قرار گرفتن اعضای خانواده مبتلا به سل و انجام معاینات منظم اعضای خانواده مبتلا به فشار خون بالا اشاره کرد.

به گزارش وزارت بهداشت اندونزی، تنها 18 درصد خانواده ها براساس بررسی های اخیر، تمام شاخص ها را رعایت می کنند. در نتیجه بسیاری از بیماری هایی که با پیروی از یک شیوه زندگی سالم تر می توان از آن جلوگیری کرد، اکنون بر بسیاری از مردم اندونزی تأثیر دارد.

 از سوی دیگر دراین گزارش آمده است که یک خانواده غیر سیگاری نیز از نظر وزارت بهداشت اندونزی دارای امتیاز بالایی است. با این حال، براساس گزارش سازمان دیده بان جهانی توتون و تنباکو اندونزی دو سوم از افراد بالغ آن کشور سیگاری هستند و تخمین زده می شود که بیماری های مرتبط با استعمال دخانیات سالانه حدود 226 هزار نفر از مردم اندونزی را می کشد.

 وزارت بهداشت اندونزی اعلام کرده است که مردم اندونزی باید هر شش ماه یا حداقل یک بار در سال معاینه پزشکی دریافت کنند./22

 

https://www.asiainsurancereview.com/News/View-NewsLetter-Article/id/48705/Type/eDaily

برچسب ها: منتخب