امروز: 1399/04/21 | Saturday 11th of July 2020
رییس اداره امور بین الملل سازمان بیمه سلامت خبر داد:

حضور هیئت پاکستانی در سازمان بیمه سلامت بمنظور الگوبرداری از تجربه های موفق

 رییس اداره امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: هیئت پاکستانی در راستای تقویت خدمات سلامت پایه و حرکت به سمت پوشش سلامت همگانی و بازدید های مختلف و حضور در سازمان بیمه سلامت به ایران سفر می‌کنند.

پوپک ابراهیم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره سفر هیئت پاکستانی به ایران افزود: پس از ملاقات وزیر بهداشت با همتای پاکستانی خود در حاشیه هفتاد و دومین نشست مجمع جهانی سلامت در ژنو مقرر شد هیئتی شامل مدیران و کارشناسان حوزه مراقبت‌های اولیه بهداشتی از ایالت‌های مختلف پاکستان به ایران اعزام شوند تا از کمک‌های ایران در راستای تقویت نظام سلامت پاکستان بهره برداری کنند.

وی بیان کرد: کشور پاکستان از سیستم بهورز ایران الگوبرداری کرده و تاکنون ۱۰۰ هزار بهورز تربیت کرده و همچنین توانسته است نظام سلامت خود را تقویت کند. با این حال مشکل اصلی پاکستان، اتصال به سطح بعدی خدمات است و این‌که خدمات روستایی فقط در چارت سازمانی وجود دارد یا این‌که ارائه کننده خدمات هم هست.

  ابراهیم زاده ادامه داد: ازجمله دیگر اهداف این هیئت آشنایی با نحوه اجرای برنامه پزشک خانواده در استانهای مجری طرح می باشد.

  رییس اداره امور بین الملل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: بازدید این گروه از کشور ۵ روزه خواهند بود و در دیداری که با مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران خواهند داشت قرار است از تجربه‌های موفق  این سازمان  الگوبرداری کنند.

برچسب ها: منتخب